همه چیز درباره آیفون 13
رسماً اعلام شد: ویندوز اینسایدر موبایل به پایان راه رسید

رسماً اعلام شد: ویندوز اینسایدر موبایل به پایان راه رسید

با توجه به ناکامی‌های اخیر ویندوز ۱۰ موبایل بعید است که هنوز کاربری سرسختانه از این محصول استفاده کند اما اگر کسی هم وجود دارد باید خبر بدی به او داد چرا که دیگر نسخه‌ی جدیدی از ویندوز ۱۰ موبایل در برنامه ویندوز اینسایدر موبایل قرار نخواهد گرفت.

ویندوز اینسایدر در واقع یک برنامه‌ آزمایش نرم‌افزار است که به کاربران رسمی ویندوز ۱۰ موبایل اجازه‌ی دانلود و استفاده از نسخه‌های جدید سیستم عامل یاد شده را پیش از کاربران معمولی می‌داد.

«براندن لبلانک» مدیر ارشد برنامه‌نویسی مایکروسافت امروز طی انتشار پستی در شبکه‌ی اجتماعی توییتر اعلام نمود که دیگر هیچ نسخه‌ی جدیدی برای ویندوز ۱۰ موبایل نخواهد آمد.

ویندوز اینسایدر موبایل

جیسون هاواراد یکی از مدیران ارشد برنامه نویسی تیم ویندوز اینسایدر در مورد این تغییر رویه گفت که چنین تغییراتی جز طبیعت فعالیت در حوزه تکنولوژی است.

حال برنامه‌های جدید کمپانی یاد شده چه هست، مشخص نشده است. با اینکه مایکروسافت قصد دارد هنوز آپدیت‌هایی برای این سیستم‌عامل در اختیار کاربران قرار دهد اما این به روز‌رسانی‌ها صرفاً امنیتی بوده و قرار نیست ویژگی‌هایی جدیدی به سیستم عامل اضافه کند. این بدین معنی  است که بالاخره پیش‌بینی تحلیل‌گران به حقیقت پیوسته و ویندوز اینسایدر موبایل به پایان راه خود رسیده است.

ویندوز اینسایدر موبایل

البته این اتفاق دور از انتظار نبود چرا که قبلا همین شرکت تایید کرده بود، دیگر روی ایجاد قابلیت‌های جدید برای ویندوز ۱۰ موبایل تمرکز نخواهد کرد و درنتیجه سیستم عامل مذکور برای همیشه نسخه الحاقی دوم ردستون ۲ باقی خواهد ماند.

این مطلب بدین معنی نیست که دیگر نمی‌توان برنامه‌های سازگار با UWP یا پلتفرم ویندوز جهانی (Universal Windows Platform) برای این سیستم‌عامل تولید نمود و هنوز این برنامه‌ها به عملکرد خود ادامه خواهند داد.

ویندوز اینسایدر موبایل

حال سوال اینجاست که آیا مایکروسافت به عرصه‌ی رقابت تولید تلفن هوشمند باز‌می‌گردد؟

پتنت‌های جدیدی توسط مایکروسافت در سازمان جهانی مالکیت فکری ثبت شده که خبر از فعالیت این کمپانی در زمینه‌ طراحی  موبایل‌های تاشو می‌دهد و قصد دارد با تولید چنین گجت‌هایی به رقابت برگردد.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato