مفقودی ۵۰ هزار پیام ارسالی میان کارکنان FBI؛ انگشت اتهام ترامپ به سمت سامسونگ

مفقودی ۵۰ هزار پیام ارسالی میان کارکنان FBI؛ انگشت اتهام ترامپ به سمت سامسونگ

طبق تازه ترین گزارشات هزاران پیام متنی رد و بدل شده میان عوامل FBI به مقصد نرسیده اند و دونالد ترامپ انگشت اتهامش را به سمت سامسونگ نشانه گرفته و مدعی شده که این شرکت احتمالا در این مساله نقش داشته است.

ترامپ صبح دیروز اینطور توییت کرد:

در یکی از بزرگ ترین خبرهای چند ماهه اخیر FBI اعلام کرده که پیام های رد و بدل شده میان Strzok و Page که شاید تعدادشان به ۵۰۰۰ عدد می رسد مفقود شده اند.

منظور رئیس جمهور آمریکا پیامک هایی بوده که میان Peter Strzok (از کارمندان ارشد سابق FBI در پرونده بررسی رابطه میان کمپین انتخاباتی ترامپ و روسیه) و لیزا پیج (از وکلای سابق مشغول در همان پرونده) رد و بدل شده.

ترامپ در توییتی دیگر نوشته:

۵۰ هزار پیام مهمی که میان این دو نفر رد و بدل شده کجا هستند؟ من سامسونگ را مقصر می دانم.

Strzok در پیامی که سال ۲۰۱۵ برای پیج ارسال کرده بود دونالد ترامپ را که از نامزدهای انتخاباتی آمریکا بود یک احمق خطاب کرد. او تابستان گذشته از سوی رابرت مولر بازرس ویژه این پرونده کنار گذاشته شد.

از آنطرف ترامپ نیز هرگونه رابطه میان کمپین انتخاباتی اش و روسیه را مردود دانست. پیام های Strzok به پیج همچنین حاوی اتهاماتی علیه اریک هولدر بود که بعدها سمت دادستان کل آمریکا را به دست آورد.

پیج همچنین از تیم بازرسی پرونده نیز کنار گذاشته شد و مجددا بعد از وقفه ای کوتاه مسئولیت هایش در FBI را به دست آورد.

نقص نرم افزاری موبایل های سامسونگ باعث از بین رفتن این پیام ها شده

ظاهرا نوعی نقص نرم افزاری در موبایل های سامسونگ که FBI در اختیار کارکنانش قرار داده باعث شده که پیام های رد و بدل شده میان این دو نفر در یک بازه زمانی ۵ ماهه از تاریخ ۱۴ دسامبر تا ۷ می پاک شوند.

توییتی که ترامپ منتشر کرده نیز اینطور نشان می دهد که پیام های ارسالی میان این دو نفر مجموعا به ۵۰ هزار عدد می رسد در حالی که این رقم کل پیام های رد و بدل شده میان کارکنان FBI را شامل می شود.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.