مک بوک ایر ارزانتر به بازار می آید؟

مک بوک ایر ارزانتر به بازار می آید؟

اپل در سال های اخیر تغییرات چندانی را در مشخصات سخت افزاری یا حتی قیمت مک بوک ایر صورت نداده اما گزارش های جدید از احتمال تغییر در این رویه خبر می دهند.

از زمان پایان داستان مدل ۱۱ اینچی در سال ۲۰۱۶، ارزانترین لپ تاپ کمپانی کوپرتینویی ۹۹۹ دلار قیمت داشته است حالا اما «مینگ چی-کو»، تحلیلگر شناخته شده و کارشناس امنیتی موسسه KGI مدعی شده که اپل در بهار آتی یک مدل از مک بوک ایر را با قیمت کمتر روانه بازار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش عرضه مک بوک ۱۳ اینچی با قیمت مناسب باعث رشد ۱۵ درصدی فروش مک بوک در سال ۲۰۱۸ شده و سهم اپل از بازار لپ تاپ را افزایش خواهد داد.

این گزارش بدین معنی نیست که اپل مک بوک ایر را به کلی باز طراحی خواهد کرد بلکه به معنی بروزرسانی قطعاتی محدود از قبیل پردازنده و درگاه های جدید خواهد بود.مک بوک ایربرای مثال تردیدهای بسیاری در مورد حفظ درگاه USB-A وجود دارد، چرا که مک بوک و مک بوک پرو ۱۲ اینچی تنها از درگاه USB-C بهره می برند.

از سوی دیگر بسیاری از لپ تاپ های جدید به نمایشگرهایی با رزولوشون ۱۰۸۰pمجهز شده اند و باید دید اپل در مورد تغییر صفحه نمایش ۱۴۴۰ در ۹۰۰ پیکسلی این دستگاه چه تصمیمی خواهد گرفت.

اگرچه جزئیات این تحلیل مشخص نشده اما با گزارشی که ماه گذشته «دیجی تایمز» به نقل از منابع آگاه در زنجیره تامین اپل منتشر کرده بود تطابق کامل دارد. این خبرگزاری تایوانی گزارش خود را با تمرکز بر کمپانی GIS منتشر کرده که دفتر مرکزی آن در تایوان قرار داشته و وظیفه تامین ماژول های LCD عهده دارد. در آن گزارش تاکید شده بود که انتظار می رود حجم سفارش های اپل به این کمپانی در سال ۲۰۱۸ تا حدود زیادی افزایش پیدا کند که احتمالا به منظور تعبیه در مک بوک ایر به کار روند.

به هر حال هر تغییری که در مک بوک ایر رخ دهد، معرفی مدل جدیدی از آن با قیمت کمتر در سال آتی نشانه ای از اهمیت آن برای اپل و جایگاه ویژه اش در خانواده لپ تاپ های این کمپانی محسوب می شود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato