موبایل های نکسوس 5X و 6P و تبلت پیکسل C اندروید P را دریافت نخواهند کرد

موبایل های نکسوس 5X و 6P و تبلت پیکسل C اندروید P را دریافت نخواهند کرد

گوگل چند روز پیش از ویرایش جدید نسخه پیش نمایش نسل بعد سیستم عامل موبایل خود یعنی اندروید P رونمایی کرد. نکته جالب در این نسخه حذف پشتیبانی از موبایل های نکسوس ۵X و ۶P و تبلت پیکسل C در است.

گوگل تایید کرده که عدم عرضه ایمیج نسخه Developer Preview 1 برای گجت های مذکور دائمی خواهد بود و این موبایل ها قرار نیست میزبان نسل بعد اندروید باشد. البته نکسوس ۵X و ۶P همچنان به روز رسانی های امنیتی را دریافت خواهند کرد، اما می بایست تا انتهای عمر خود به اندروید اوریو قانع باشند.

بزرگترین تغییر پیش نمایش جدید نسخه توسعه دهندگان اندروید P مربوط به بازآرایی بخش اعلان ها است که از طریق آنها گزینه های مختلف به سادگی هر چه تمام تر در اختیار کاربر قرار خواهند گرفت و امکان مدیریت اعلان ها نیز بیش از قبل فراهم می شود. علاوه بر این ها ویژگی های جدیدی برای حفظ حریم خصوصی و اطلاعات کاربر در اپلیکیشن های مختلف اضافه شده است.

با حذف گجت هایی که به آنها اشاره شد در حال حاضر امکان تجربه اندروید p تنها روی موبایل های پیکسل، پیکسل XL، پیکسل ۲ و پیکسل XL 2 وجود خواهد داشت و توسعه دهندگان برای آشنایی بیشتر با قابلیت های آن ناچار به تهیه یکی از گجت های مورد اشاره هستند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato