دراپ‌باکس با پشت سر گذاشتن یک عرضه اولیه سهام 11.2 میلیارد دلاری، عمومی شد

دراپ‌باکس با پشت سر گذاشتن یک عرضه اولیه سهام 11.2 میلیارد دلاری، عمومی شد

در بزرگ ترین عرضه اولیه سهام سال ۲۰۱۸، کمپانی دراپ‌باکس مطابق با اعلام قبلی خود وارد بازار وال استریت شد و سهامش با قیمتی بالاتر از آنچه پیش بینی می شد به فروش رفت.

سهام دراپ‌باکس روز گذشته به قیمت ۲۸.۸۴ دلار به ازای هر سهم خرید و فروش شدند و ارزش بازار این کمپانی را به ۱۱.۲ میلیارد دلار رساندند. بعد از این، ارزش هر سهم تا ۵۰ درصد نسبت به قیمت عرضه اولیه سهام افزایش یافت و به ۳۱.۶۰ دلار رسید. کمپانی دراپ‌باکس که در سال ۲۰۰۷ میلادی توسط درو هیوستون و آرش فردوسی تاسیس شد، در آخرین سرمایه گذاری خصوصی که ۴ سال پیش انجام شد، ۱۰ میلیارد دلار ارزش داشت.

دراپ‌باکس

تمایل شدید سرمایه گذاران به خرید سهام دراپ‌باکس و سهام دیگر کمپانی های مشابه، می تواند آرامش خاطری برای سایر کمپانی های موفق سیلیکون ولی باشد که حاضر به ارائه سهام خود در وال استریت نیستند.

دراپ‌باکس در ابتدا ۷.۱ میلیارد دلار ارزش گذاری شده بود و برآورد خود کمپانی، ارزشی بالاتر از ۱۰ میلیارد دلار را نشان می داد. با این حال تقاضای فراوان برای سهام این شرکت سبب شد که این تفاوت ارزش جبران شود. دراپ‌باکس در روز سه شنبه ۳۶ میلیون سهم به قیمت ۲۱ دلار فروخت و بعد از کسب سرمایه ۷۵۶ میلیون دلاری، آنها را با قیمت ۱۸ الی ۲۰ دلار به ازای هر سهم ارائه کرد که خود رقمی بالاتر از بازه ابتدایی قیمت بود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato