هواوی P20 و P20 پرو با اختلاف در صدر جدول DxOMark قرار گرفتند

هواوی P20 و P20 پرو با اختلاف در صدر جدول DxOMark قرار گرفتند

هواوی امروز در شهر پاریس موبایل های پرچمدار P20 و P20 پرو را معرفی کرد. پیش از این هم می دانستیم که این دو تلفن همراه به امکانات حرفه ای تصویربرداری مجهز هستند، اما از سطح پیشرفت هواوی خبر نداشتیم تا اینکه DxOMark نتایج ارزیابی تخصصی خود از آنها را منتشر کرد و نشان داد غول تکنولوژی چین استاندارد جدید و بی نظیری را در دنیای عکاسی موبایل تعریف کرده است.

هواوی P20 با کسب 107 امتیاز در بخش عکس، 94 امتیاز در بخش ویدیو و 102 امتیاز در مجموع، صدرنشین قبلی این جدول یعنی گلکسی اس 9 پلاس را با سه امتیاز اختلاف کنار می زند. با این حساب هواوی با معرفی P20 می توانست به راحتی تا مدت ها صدر جدول DxOMark را در اختیار بگیرد، اما شرکت چینی به همین مقدار قانع نشده و P20 پرو را نیز معرفی کرده که با کسب 114 امتیاز در بخش عکس، 98 امتیاز در بخش ویدیو و 109 امتیاز در مجموع تمام معیارهای عکاسی موبایل را بر هم زده است.

اختلاف فاحش P20 پرو با رقبا به لطف دوربین سه گانه و حسگر حرفه ای 40 مگاپیکسلی آن حاصل شده است. این حسگر با اندازه 1/1.73 اینچ، تقریباً دو برابر بزرگ تر از حسگر گلکسی اس 9 است و علی رغم ضریب اف 1.8 تا 20 درصد بیشتر از حسگرهای کوچک تر نور جذب می کند. البته حسگر 20 مگاپیکسلی ثانویه این موبایل هم به کمک دوربین اصلی می آید تا عکس هایی فراتر از سطح کنونی دنیای موبایل را به ثبت برسانید. زوم اپتیکال 3 برابری و زوم هیبریدی 5 برابری هم در کسب این نتیجه بی تأثیر نبوده اند. در ادامه جدول امتیازات تفکیک شده این دو پرچمدار جدید هواوی را مشاهده می کنید:

با توجه به اینکه اکثر شرکت ها به تازگی پرچمداران جدیدشان را معرفی کرده اند، به نظر می رسد هواوی تا مدت ها بر صدر جدول DxOMark تکیه بزند، به خصوص در مورد P20 پرو که احتمالاً به این زودی ها رقیبی برایش پیدا نخواهد شد. حال باید دید پاسخ دیگر شرکت ها در برابر این خودنمایی غول تکنولوژی چین چیست.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.