آیا چانه زنی اپل با سامسونگ منجر به تولید آیفون های ارزانتر می شود

آیا چانه زنی اپل با سامسونگ منجر به تولید آیفون های ارزانتر می شود

کمپانی اپل در ماه های گذشته به دنبال پیدا کردن تامین کننده های دیگری برای پنل های اولد بود اما گزینه اصلی یعنی ال جی توان کافی برای تامین سفارشات را نداشت و حالا کمپانی کوپرتینویی راه های دیگری را برای رسیدن به اهداف خود در پیش گرفته است.

منابع مطلع در صنعت فناوری مدعی شده اند که اپل به دنبال چانه زنی با سامسونگ بر سر قیمت است چرا که سفارش های خود در سال جدید را به دو برابر افزایش می دهد.

بر اساس گزارش های قبلی اپل قصد دارد دو مدل آیفون با نمایشگرهای ۵.۸ اینچی و ۶.۵ اینچی با پنل اولد تولید کند که مستلزم خرید ۷۵ میلیون پنل است، علاوه بر این ۲۵ میلیون نمایشگر اولد دیگر برای آیفون ۱۰ نیاز دارد.آیفون 10بر اساس گزارش این منابع با توجه به حجم چشمگیر این سفارشات، اپل فشار زیادی را برای کاهش قیمت این پنل ها از ۱۱۰ دلار سال گذشته به ۱۰۰ دلار به سامسونگ وارد کرده است.

یک سوم هزینه تولید هر آیفون ۱۰ به نمایشگر اولد آن برمی گردد و بهای نسبتا زیاد این قطعات به افزایش قیمت این مدل و در نتیجه کاهش نسبی فروش آنها منجر شده، در نتیجه اگر اپل بتواند کره ای ها را به این تخفیف راضی کند، محصولات خود را با قیمت کمتری روانه بازار خواهد کرد.

از طرف دیگری سامسونگ با علم بر اینکه اپل چاره دیگری جز سفارش به این کمپانی ندارد ممکن است از ارائه تخفیف خودداری کند. هرچند تولید کننده های دیگری در چین حاضر به تامین پنل های اپل با قیمت کمتر هستند که موقعیت کمپانی کره ای به عنوان برترین ارائه کننده پنل های اولد را به خطر خواهد انداخت.

با فراگیر شدن پنل های اولد و ایجاد بازار رقابتی تر، احتمالا شاهد کاهش قیمت پرچمدارهای دیگر کمپانی ها نیز خواهیم بود که امروزه از ۱۰۰۰ دلار نیز فراتر رفته اند.

تماشا کنید: مقایسه تست سقوط گلکسی اس ۹ پلاس با آیفون ۱۰

 

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato