اپل یک بار دیگر روی استیج WWDC سیستم عامل گوگل را به سخره گرفت

اپل یک بار دیگر روی استیج WWDC سیستم عامل گوگل را به سخره گرفت

در جریان کنفرانس WWDC که همین حالا در حال برگزاری است، کرگ فدریچی از اپل به روی صحنه آمد و برای دقایقی، بزرگ ترین سیستم عامل رقیب iOS، یعنی اندروید را به توپ بست. با استناد به آمارهایی سرسام آورد، فدریچی اعلام کرد که iOS 11، نسخه فعلی از سیستم عامل اپل، روی بیش از ۸۱ درصد از دیوایس های مبتنی بر iOS در سراسر جهان نصب شده است؛ که تعداد آنها به بیش از ۱ میلیارد دیوایس می رسد.

در همین بین فدریچی اندروید را به سخره گرفت و گفت که تنها ۶ درصد از دیوایس های فعال اندرویدی، آخرین نسخه از نرم افزار گوگل را به اجرا در می آورند؛ اندروید ۸ اوریو که طی تابستان گذشته به دست عموم رسید. البته با بررسی سایر آمارها، متوجه می شویم که اپل اندکی در حال اغراق است.

آخرین آمار رسمی گوگل نشان می دهد که اندروید اوریو روی ۵.۷ درصد از دیوایس ها نصب شده است و اندروید ۸.۰ روی ۴.۹ درصد و اندروید ۸.۱ روی ۰.۸ درصد از دستگاه های فعال یافت می شود. این اطلاعات تا روز ۷ مه ۲۰۱۸ اعتبار دارند.

در این بین، داشبورد اپ استور اپل نشان می دهد که iOS 11 سهمی ۷۶ درصدی میان کاربران دارد؛ اما این آمار متعلق به ۲۲ آوریل است. در نتیجه، نصب شدن iOS روی ۸۱ درصد از دیوایس ها تا به امروز، چندان دور از ذهن به نظر نمی رسد.

وبلاگ نویسی زنده دیجیاتو از مراسم WWDC 2018 را از این لینک بخوانید. اخبار مرتبط با کنفرانس توسعه دهندگان اپل را نیز از طریق تگ WWDC18 دنبال کنید.

نظرات ۱۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato