درآمد 100 میلیون دلاری فورتنایت روی iOS، پابجی موبایل را مجبور به کپی برداری کرد

درآمد 100 میلیون دلاری فورتنایت روی iOS، پابجی موبایل را مجبور به کپی برداری کرد

فورتنایت موبایل در ماه اولیه انتشار خود توانست ۲۵ میلیون دلار درآمدزایی کند و بعد از ۴۵ روز هم فروشش را به ۵۰ میلیون دلار رساند. حالا با توجه به داده‌های وب‌سایت آماری «سنسور تاور» (Sensor Tower) بازی در ۹۰ روز توانسته به درآمد ۱۰۰ میلیون دلاری برسد و فاصله‌اش را با پابجی موبایل بیشتر کند.

جالب اینجاست تمام این موفقیت‌ها در حالی به دست آمده‌اند که بازی فعلا تنها برای iOS منتشر شده و براساس گفته اپیک گیمز تا پایان تابستان امسال فورتنایت روی دیوایس‌های اندرویدی هم به انتشار خواهد رسید. برای مقایسه بد نیست بدانید که نسبت به دیگر عنوان پرفروش سبک بتل رویال یعنی Knives Out، فورتنایت موبایل در مدت زمان مشابه ۳۳۵ درصد بیشتر فروخته است.

فروش Fortnite

البته بازی با وجود فروش بالایش، همچنان نتوانسته رکورد فروش سه ماهه نسخه iOS کلش رویال را بشکند که این مسئله را می‌توانیم به عدم عرضه فورتنایت موبایل در کشور چین ربط دهیم. نسخه iOS فورتنایت همچنان در منطقه چین انتشار نیافته و با توجه به محبوبیت زیاد موبایل گیمینگ در شرق آسیا، اگر این اتفاق می‌افتاد ممکن بود فورتنایت موبایل به فروش خیلی بیشتری دست پیدا کند.

علت اینکه پابجی موبایل در آمار بالا جایگاهی ندارد این است که سنسور تاور از ۶۰ روز پیش فروش بازی را زیر نظر گرفته و در این مدت هم پورت گوشی پابجی نتوانسته به درآمد ۱۰۰ میلیون دلاری برسد. تخمین‌های سنسور تاور نشان می‌دهند که در این دو ماه نسخه iOS پابجی موبایل تنها ۵.۲ میلیون دلار فروخته است؛ بیش از ۱۰ برابر کمتر از فورتنایت در مدت زمان مشابه.

فروش Fortnite
روزهایی که طول کشید بازی‌ها به درآمد ۱۰۰ میلیون دلاری برسند.

البته تنسنت، ناشر پابجی موبایل، از این فاصله درآمدی زیاد دو بازی آگاه بوده و به همین خاطر تصمیم گرفته تا از سیستم پرداخت‌های درون برنامه‌ای فورتنایت الهام بگیرد؛ در فورتنایت هر سه ماه یک بار فصل جدیدی از بازی آغاز می‌شود. هر فصل هم جدا از امکانات مختلفش، لباس و آیتم‌های ظاهری جدیدی به بازی اضافه می‌کند.

نکته اینجاست اپیک گیمز قابلیتی را فراهم کرده تا بازیکن‌ها تنها با پرداخت ۹.۹۹ دلار بتوانند به لباس‌ها و تجهیزات ظاهری خاصی که در طول بازی نمی‌توان به دست آورد دسترسی پیدا کنند. پابجی نیز به تازگی دقیقا چنین سیستمی را با نام Event Pass پیاده نموده است. اگر می‌خواهید تجربه‌ای شبیه به فورتنایت روی اندروید داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم Creative Destruction را از دست ندهید:

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato