همه چیز درباره آیفون 13
اپل چگونه بر مشکل ساخت نمایشگر لبه به لبه LCD در آیفون 2018 غلبه می کند

اپل چگونه بر مشکل ساخت نمایشگر لبه به لبه LCD در آیفون 2018 غلبه می کند

بنا بر گزارش جدید، شرکت ژاپنی نیچیا که چیپ های LED مورد نیاز برای نور پس زمینه پنل های LCD را تولید می کند، از تأمین کنندگان قطعات آیفون های ۲۰۱۸ به حساب می آید. اکنون جزئیاتی از قطعات مورد نیاز برای نمایشگر LCD لبه به لبه یکی از آیفون های آتی منتشر شده است.

بر اساس آنچه که پیش از این گمانه زنی شده بود، اپل تقریباً در اواخر تابستان سه مدل آیفون جدید معرفی خواهد کرد؛ یک جایگزین برای آیفون ۱۰ شاید با نام آیفون ۱۱ یا آیفون Xs، نسخه پلاس با نمایشگر ۶.۴ یا ۶.۵ اینچی با نام احتمالی Xs پلاس یا ۱۱ پلاس و در نهایت یک آیفون ارزان قیمت تر بهره مند از نمایشگری ۶.۱ اینچی از نوع LCD که شاید آیفون ۹ نام داشته باشد.

گوشی های هوشمندی که از نمایشگر LCD بهره می برند معمولاً از چیپ های LED از نوع ۰.۴t برای نور پس زمینه بهره می برند که به این ترتیب در قاب پایینی دستگاه ها نیاز به ۴ تا ۴.۵ میلیمتر فضا است. استفاده از چیپ های LED از نوع ۰.۳t می تواند این فضا را به ۲ تا ۲.۵ میلیمتر کاهش دهد.

نمایشگر آیفون
رندری از آیفون دارای نمایشگر LCD در کنار آیفون ۱۰

از سوی دیگر شرایط برای نمایشگرهای OLED فرق می کند.این نمایشگرها نیازی به نور پس زمینه جداگانه نداشته و به عبارتی هر پیکسل می تواند به طور مستقل نور مورد نیاز خود را نیز فراهم کند. این قابلیت ساخت نمایشگرهای انعطاف پذیر و یا از نوع لبه به لبه را ممکن می کند.

بنا بر گزارش شرکت تحقیقات تأمین کنندگان بازار DigiTimes و به نقل از اپل اینسایدر قطعاتی که به طور ویژه برای تنها آیفون ۲۰۱۸ بهره مند از نمایشگر LCD توسط اپل سفارش داده شده اند چیپ LED از نوع ۰.۳t هستند که می توانند مشکل تولید مرتبط با نمایشگرهای لبه به لبه از نوع LCD را حل کنند.

بنا بر این گزارش به دلیل مشکلات مرتبط با جای دادن این چیپ های کوچکتر، کمپانی نیچیا تولید آزمایشی را در نیمه اول سال جاری شروع کرده. انتظار می رود تولید آزمایشی برای آیفون های ۲۰۱۸ در ماه جاری میلادی و تولید انبوه در ماه سپتامبر آغاز گردد. به این ترتیب احتمالاً بیشتر تولید شرکت نیچیا در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ به قطعات مورد نیاز برای آیفون ها اختصاص خواهد داشت.

 

 

تماشا کنید: اپل تصویربرداری صحیح از مسابقات فوتبال را با دوربین آیفون X آموزش می دهد

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato