پرچمدارها گران می‌مانند، ارز دولتی به گوشی‌های زیر 300 دلار داده می‌شود

پرچمدارها گران می‌مانند، ارز دولتی به گوشی‌های زیر 300 دلار داده می‌شود

بعد از نوسان شدید بازار ارز و تاثیرات آن روی قیمت موبایل‌ها، وزیر ارتباطات کشورمان درباره درست شدن این اوضاع وعده‌هایی داد که یکی از آنها تخصیص ارز دولتی به گوشی‌های زیر ۳۰۰ دلار بود. به گفته جهرمی رئیس جمهوری وقت ایران به تمامی وزیران و مسئولان برای تثبیت قیمت ها تاکید کرده و این وزارتخانه هم بنا به وظیفه خود با همراهی وزارت صمت تصمیم گرفتند تدبیری برای بازار موبایل بیندیشند، تدبیری که البته به نظر می‌رسد گریبانگیر گوشی‌های اقتصادی و برخی از مدل‌های میان‌رده را خواهد گرفت و همچنان بازار موبایل‌های پرچمدار بلاتکلیف خواهد ماند.

محمدجواد آذری جهرمی در طی یک گفتگوی رادیویی خبر از تایید پیشنهاد تخصیص ارز به گوشی‌های زیر ۳۰۰ دلار داد و گفت:

«جهت ثبات در بازار از طریق سامانه نیما ارز مورد نیاز برای واردکنندگان گوشی های تلفن همراهی که کمتر از ۳۰۰ دلار قیمت دارند، تامین خواهد شد.گوشی های تلفن همراهی هم که بیش از ۳۰۰ دلار قیمت دارند نیز در دسته بندی گروه سوم جای می گیرند که واردکنندگان با تهیه ارز مورد نیاز می توانند نسبت به واردات آن اقدام کنند.»

گوشی های زیر 300 دلار

او همچنین وعده داده که برای تامین نیاز کوتاه مدت بازار بیش از ۱۰۰ هزار گوشی تلفن همراه توقیف شده از واردکنندگان متخلف پس از طی مراحلی با دستور قضایی به بازار عرضه خواهد شد تا جبران کمبودی موبایل در بازار صورت پذیرد. وزیر ارتباطات با این اوصاف پیش بینی کرده که «با شرایط کنونی کمبودی در بازار این محصولات وجود ندارد.»

وزیر ارتباطات همچنین خبر داد که تعدادی از افرادی که تلفن‌های همراه را با تعرفه‌های بالا وارد کردند بازداشت شده‌اند و پرونده قضایی آنها به راه افتاده است.

گوشی های زیر 300 دلار

جهرمی در مصاحبه خبری خود درباره اینترنت و قیمت‌های آن نیز اظهاراتی داشت و ضمن ابراز نگرانی از انحصارهای در دست سازمان مخابرات گفت: «هنوز انحصار شرکت مخابرات در حوزه اینترنت تلفن ثابت از میان نرفته و این مسئله نگرانی شرکت های تامین کننده اینترنت را به دنبال دارد.»

 

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato