انجام عملیات های مراقبتی در فضاهای بسته با پهپاد های خودران ممکن شد [تماشا کنید]

انجام عملیات های مراقبتی در فضاهای بسته با پهپاد های خودران ممکن شد [تماشا کنید]

به تازگی دو شرکت اروپایی با همکاری یکدیگر موفق شده‌اند که نخستین سیستم پهپاد های مراقبتی خودران دنیا را برای استفاده در فضاهای بسته توسعه دهند.

این پهپاد‌های خودران قادرند مسیری از پیش تعیین شده را در راهرو‌ها و اتاق‌های ساختمان طی کنند و تمامی اتفاقات رخ داده در این مسیر را تحت نظر قرار دهند. این ماشین‌ها می‌توانند زمان تمام شدن باتری خود را تخمین بزنند و در مواقع مورد نیاز روی یک ایستگاه شارژ بی سیم فرود بیایند تا باتری خود را پر کنند.

یک دوربین نظارتی مدار بسته نیز به این کوادکوپتر‌ها وصل شده تا اتفاقات را ضبط کند. محتوای همزمان ضبط شده توسط این دوربین به صورت آنلاین استریم خواهد شد و این سیستم نظارتی منحصر به فرد در صورت مشاهده‌ی خطرات احتمالی، نگهبان‌ها را  خبر خواهد کرد. بدین صورت محتوای ضبط شده توسط این پهپاد‌ها به تبلت‌های لمسی مخصوصی به نام  «ایستگاه‌ مرکزی امنیت» ارسال خواهد شد و در صورت مشاهده‌ی هر گونه مزاحمت، تیمی از نگهابانان باخبر می شوند.

به همین دلیل مهندسان سازنده‌ این سیستم مدعی شده اند که از این پس صدها دوربین نظارتی را می‌توان با چند پهپاد متصل به این سیستم تعویض نمود. این مسئله موجب می‌شود که امنیت ساختمان‌ها با صرف هزینه‌ کمتری تامین شوند.

کمپانی اسپانیایی Avansig که در زمینه تکنولوژی پهپاد‌ها و ارتباطات میان آنها فعالیت می‌کند، یکی از دو شرکت‌ سازنده‌ی این سیستم به شمار می‌رود. این شرکت سعی کرده‌ تکنولوژی لازم برای تولید نمونه‌های اولیه این پهپاد‌ها را فراهم کند. از طرف دیگر شرکت آلمانی Skysense، وظیفه تامین ایستگاه‌های شارژ بی سیم پهپاد‌ها را بر عهده داشته است.

پهپاد های مراقبتی

کمپانی آلمانی باور دارد که تکنولوژی آنها نیاز به تعویض باتری یا شارژ دستی را از بین می‌برد. این مسئله موجب می‌شود که نخستین سیستم پهپاد های مراقبتی خودران دنیا نیاز خود به نیروی انسانی را برطرف کند. بدین صورت دیگر نیاز نیست شخصی هر چند ساعت یکبار، مسئولیت تعویض یا شارژ باتری پهپاد‌ها را برعهده بگیرد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.