اینتل از حافظه ۳۲ ترابایتی SSD با ظاهر خط کش رونمایی کرد

اینتل از حافظه ۳۲ ترابایتی SSD با ظاهر خط کش رونمایی کرد

ظاهر منحصر به فرد حافظه SSD اینتل به منظور بهینه سازی کارایی آن در ذخیره سازی ابری طراحی شده است.

افزایش کیفیت داده های  صوتی و تصویری در سال های اخیر از یک سو و از سوی دیگر حرکت کمپانی های مختلف به سمت پردازش و ذخیره سازی ابری نیاز به حافظه های با ظرفیت بالا را به شکل چشمگیری افزایش داده است. علاوه بر این سرعت این ماژول ها نیز باید با حجم انبوه دریافت و ارسال داده ها سازگار باشد که در نهایت به توسعه درایو های SSD و اشکال پیشرفته تری از آنها انجامیده است.

کمپانی اینتل اخیرا از شکل جدیدی از درایو های حالت جامد یا همان SSD پرده برداری کرده که با ۱۲ اینچ طول و ۱.۵ اینچ عرض، شباهت بسیاری به خط کش های معمولی دارند. این حافظه ۳۲ ترابایتی که کمپانی سازنده نام DC P4500 را برای آن انتخاب کرده، به صورت ویژه برای دیتاسنترها طراحی شده و با ترکیب ۳۲ دستگاه از آنها امکان ذخیره حجمی برابر با یک پتابایت داده در رک های یک یونیت سرور فراهم خواهد شد.

هدف اصلی اینتل از پیاده سازی این طراحی خاص افزایش چگالی ذخیره سازی، کاهش هزینه های خنک سازی و استفاده بهینه تر از فضا است. این کمپانی مدعی شده که DC P4500 چگال ترین حافظه در نوع خود است.

SSD خط کش مانند برای کاربران معمولی عرضه نشده و منحصر به کمپانی ها و دیتا خواهد بود. اسلات PCIe-NVMe این درایو با آن یکپارچه شده و به همین دلیل امکان استفاده از آن در سیستم های معمولی وجود ندارد.

به گفته اینتل کمپانی های عظیم فعال در حوزه ذخیره سازی و پردازش ابری نظیر مایکروسافت، IBM و شرکت چینی تنسنت که مالکیت وی چت را در دست دارد، در مراکز داده حساس خود به استفاده از SSD خط کش مانند این شرکت روی می آورند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato