استودیو Telltale Games تعطیل شد؛‌‌ آینده مبهم فصل آخر The Walking Dead

استودیو Telltale Games تعطیل شد؛‌‌ آینده مبهم فصل آخر The Walking Dead

سرانجام و بعد از چندسال عملکرد ضعیف در بازار، استودیو Telltale Games با اخراج ۹۰ درصد کارکنان خود در معرض ورشکستگی قرار گرفته است.

دیشب، خبری ناراحت کننده در سایت‌های خبری حوزه بازی‌های ویدیویی منتشر شد. استودیو دوست داشتنی Telltale Games که به ساخت عناوینی همچون سری The Walking Dead و The Wolf Among Us مشهور است،‌ ۲۵۰ تن از کارکنان خود را اخراج کرده و کار را به حالت تعلیق در آورده است.

پیش از این هم، سران این استودیو از بحرانی بودن شرایط تل تیل گفته بودند و طی سال گذشته نیز ۹۰ نفر از اعضای تل تیل اخراج شدند. به نظر می‌رسد که فروش قسمت اول از فصل آخر سری واکینگ دد هم امیدوار کننده نبوده و نتوانسته تا عملکرد بد این استودیو طی سال‌های اخیر را جبران کند. پیش از این هم این استودیو ساخت فصل دوم The Wolf Among Us را به تاخیر انداخته بود و حال به نظر می‌رسد که این بازی به همراه The Stranger Things کنسل شده‌اند و دیگر نباید منتظر آن‌ها باشیم.

استودیو Telltale Games

مدیرعامل تل تیل، پیت هالی نیز این خبر را تایید کرد و اخیرا بیانیه‌ای را منتشر کرده است:‌‌ «سرانجام تل تیل گیمز مجبور شد تا تصمیم سختی بگیرد و صبح امروز بخش زیادی از کارمندان استودیو اخراج شدند. در حال حاضر یک گروه کوچک ۲۵ نفره مشغول انجام کار‌های جانبی تل تیل هستند.»

البته هالی به این نکته اشاره می‌کند که استودیو Telltale Games هنوز به طور کامل تعطیل نشده و این ۲۵ نفره برای مدتی طولانی به کار خودشان ادامه خواهند داد.  تمام این اخبار در حالی منتشر می‌شوند که کمتر از ۳ روز به انتشار قسمت دوم از فصل آخر واکینگ دد باقی مانده است. هنوز مشخص نیست که سرنوشت این IP چه خواهد شد و باید در آینده نزدیک منتظر اخبار بیشتری در رابطه با این موارد باشیم.

تل تیل گیمز در سال ۲۰۰۴ تاسیس شد و با فصل اول سری The Walking Dead توانست تا جایزه بهترین بازی سال را از سایت‌ها و مراسم‌های معتبری دریافت کند.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato