ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

رقابتی درون خانوادگی؛ آیا مکلارن 720S می تواند سنا را شکست دهد؟ [تماشا کنید]

مکلارن 720S یکی از سریع ترین و جذاب ترین اتومبیل های اسپرت حال حاضر جهان است. این خودرو از بدنه ای بسیار ایرودینامیک برخوردار بوده و به لطف پیروزی های پیاپی در مسابقات درگ توانسته ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۷:۴۵

مکلارن 720S یکی از سریع ترین و جذاب ترین اتومبیل های اسپرت حال حاضر جهان است. این خودرو از بدنه ای بسیار ایرودینامیک برخوردار بوده و به لطف پیروزی های پیاپی در مسابقات درگ توانسته توجهات زیادی را به سمت خود جلب کند.

دست پرورده جدید مکلارن عملکردی فراتر از کلاس خود ارایه کرده و قادر است بسیاری از اتومبیل های سوپر اسپرت را نیز به چالش بکشد. به عنوان نمونه این خودرو در مسابقه درگ یک چهارم مایل بر برادر قدرتمندتر خود یعنی P1 غلبه کرده، هر چند این اتفاق پس از گرم نمودن تایرها رخ داده است.

Mclaren 720S

به منظور مشخص شدن هر چه بیشتر توانایی های 720S، به تازگی نشریه انگلیسی اتوکار با انجام چندین تست، آن را در برابر مدل قدرتمند و مخصوص پیست سِنا قرار داده است.

هر دو خودرو از یک موتور 4 لیتری V8 توئین توربو بهره می برند، با این حال خروجی موتورشان متفاوت از همدیگر است. بر اساس کاتالوگ 720S مثل نامش قدرتی در حدود 720  اسب بخار دارد که البته برخی تست های مستقل این رقم را 750 اسب بخار محاسبه کرده اند، گشتاور آن هم 770 نیوتن متر اعلام شده است.

با بهینه سازی های صورت گرفته، این موتور در سنا می تواند 800 اسب بخار قدرت و 800 نیوتن متر گشتاور تولید کند.

ویدیویی که اتوکار از این رویارویی درون خانوادگی تهیه کرده بسیار جذاب و خوش ساخت است. به همین خاطر دعوت می کنیم با تماشای آن از نتایج تست های مختلف مطلع شوید.

اما چنانچه فرصت تماشای ویدیوی فوق را ندارید، باید به اطلاعتان برسانیم در تست شتابگیری این مکلارن 720S است که در عرض 2.98 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت دست پیدا می کند، حال آنکه سنا رکورد 3.14 ثانیه را از خود بر جای می گذارد.

در صورت ادامه شتابگیری، 720S در زمان 5.53 ثانیه سرعت خود را از صفر به 100 مایل (160 کیلومتر) در ساعت می رساند. در سوی مقابل سنا بهتر عمل کرده و پس از 5.40 ثانیه به چنین سرعتی می رسد.

توقف کامل با سرعت اولیه 100 مایل در ساعت دیگر تستی است که اتوکار برگزار کرده؛ در این تست 720S و سنا به ترتیب زمان های 4.13 و 3.77 را ثبت می کنند.

McLaren Senna vs 720S - Part 1- 0-100mph-0

آخرین تست این ویدیو به شتابگیری تا سرعت 100 مایل و توقف کامل مجدد مربوط است. در این تست هم سنا بهتر ظاهر شده و موفق به کسب زمان 9.17 ثانیه می شود؛ 720S هم توانست رکورد 9.67 ثانیه را ثبت کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی