ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

اولین راکت تجاری یک شرکت خصوصی نیوزیلندی با موفقیت پرتاب شد [تماشا کنید]

شرکت فضایی نیوزیلندی آمریکایی راکت لب (Rocket Lab) بالاخره موفق شد که اولین پروژه پرتاب موشک تجاری خود را به سرانجام برساند. در جریان این پروژه، هفت ماهواره‌‌ی مختلف در یک موشک به مدار زمین ...

امین قیاسی
نوشته شده توسط امین قیاسی | ۲۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۰

شرکت فضایی نیوزیلندی آمریکایی راکت لب (Rocket Lab) بالاخره موفق شد که اولین پروژه پرتاب موشک تجاری خود را به سرانجام برساند. در جریان این پروژه، هفت ماهواره‌‌ی مختلف در یک موشک به مدار زمین فرستاده شد.

موشک الکترون کمپانی راکت لب روز گذشته از سکوی پرتاب شماره یک این شرکت واقع در شبه جزیره ماهیای نیوزلند با موفقیت به آسمان پرتاب شد.

بین هفت ماهواره‌ی ارسال شده با این موشک، نام نابئو (NABEO) به چشم می‌خورد و در واقع ابزاری است که ماهواره‌های کوچک یا غیر فعال را از مدار زمین خارج می‌کند تا زباله فضایی کمتری تولید شود.

راکت الکترون این شرکت می‌تواند محموله‌های باری کوچکتری به وزن ۱۵۰ تا ۲۲۵ کیلوگرم را با خود منتقل کند و به همین دلیل کمپانی یاد شده سعی دارد از سال ۲۰۱۹، تعداد برنامه‌‌های ارسال موشک خود را بیشتر کند.

مدیر عامل شرکت راکت لب «پیتر بک» اعلام کرد که سال آینده، هر ماه یک موشک به مدار زمین ارسال کند. به گفته‌ی وی ممکن است حتی این ماموریت ها دو هفته یکبار نیز صورت پذیرد.

پروژه It's Business Time که عبارت اینک وقت کسب و کار است را معنی می‌دهد، در ابتدا قرار بود خردادماه عملی گردد اما به علت رخ دادن مشکلات اساسی حین عملیات پیش از پرتاب موشک، عقب افتاد.

دی ماه سال گذشته شرکت راکت لب برای دومین بار به صورت آزمایشی، موشکی حاوی سه ماهواره‌ی کوچک را به مدار زمین ارسال کرد. موفقیت این تست موجب شد که اولیم پرتاب موشک تجاری این سرکت بالاخره رخ دهد و با موفقیت صورت پذیرد.

مدیرعامل راکت لب پس از موفقیت آمیز بودن اولین پروژه پرتاب موشک تجاری خود مدعی شد که این شرکت در حال حاضر صنعت ارسال ماهواره‌های کوچک را در اختیار گرفته و آن را رهبری می‌کند.

البته کارکنان کمپانی نیوزیلندی آمریکایی راکت لب زمان زیادی برای استراحت ندارند چرا که ماموریت بعدی آنها که ELaNa XIX نام دارد قرار است با همکاری آژانس فضایی ناسا اواخر ماه آینده آغاز شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی