همه چیز درباره آیفون 13
هواوی پلتفرم کامل شهر هوشمند را معرفی کرد

هواوی پلتفرم کامل شهر هوشمند را معرفی کرد

هواوی تصمیم دارد تا خود را به عنوان اصلی ترین اهرم شهر‌های هوشمند در سرتاسر دنیا معرفی کند و به همین دلیل به معرفی پلتفرمی جدید در این زمینه پرداخته است.

پلتفرم دیجیتالی معرفی شده توسط هواوی در نظر دارد تا به دولت‌ها برای توسعه‌ی شهر‌ها و اعمال ارزیابی‌ها بپردازند. این پلتفرم تلاش می‌کند تا همه‌ی تکنولوژی‌ ها نظیر هوش مصنوعی، فضای ابری هیبریدی و اینترنت اشیاء در کنار هم به توسعه‌ی شهر‌ها یاری برسانند.

این پروژه نیازمند مرکز عملیات هوشمند یا IOC است که بتواند به سرعت مشکلات به وجود آمده در سطح شهر هوشمند را با استفاده از ویدیو و سنسور‌ها به اطلاع مسئولین برساند. این مشکلات می‌تواند شامل نقاط آلوده، ترافیک و بسیاری از مسائل دیگر باشد. پلتفرم ارائه شده توسط هواوی می‌تواند با استفاده از یک نقشه‌ی سه بعدی، مشکلات یاد شده را به اطلاع مسئولین برساند.

این سیستم همچنین از مدل‌های هوش مصنوعی که قادر به انجام پیش‌بینی هستند بهره می‌برد تا بتواند به تولید مدل‌های جدید هوشمند در آینده بپردازد و علاوه بر این تحلیلی دقیق از داده‌های گذشته تا امروز داشته باشد.

جاسوسی سیگنال

این پلتفرم که توسط هواوی در کنگره‌ی جهانی شهر هوشمند معرفی شد، به دنبال استفاده از محصولات کنونی خود در زمینه‌ی اینترنت اشیاء و شهر هوشمند است. این شرکت مدعی است که شهر هوشمند همین حالا به صورت عملیاتی در حال بهره‌برداری در بیش از ۱۶۰ شهر در ۴۰ کشور مختلف در اروپا مثل «دویسبورگ» آلمان و «ساردینیا» در ایتالیاست.

هواوی می‌گوید که پلتفرم ارائه شده‌اش می‌تواند خود را با نیاز‌های مختلف هر شهری منطبق نماید. معاون شرکت هواوی «ما یوئه» معتقد است که پلتفرم ارائه شده‌ی شرکت چینی توانایی‌های بسیار زیادی دارد و می‌تواند در اکوسیستم‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین به عقیده‌ی وی این پلتفرم از طراحی فوق العاده و سرویس‌های کاربردی مطلوبی پشتیبانی می‌کند که برای توسعه‌ی یک شهر هوشمند مورد نیاز است.

شرکت هواوی امیدوار است که پلفترم ارائه شده‌اش (تحت عنوان Digital Platform) بتواند وارد شهر‌های بیشتری شود تا به زودی به توسعه‌ی جهانی دست یابد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato