همه چیز درباره آیفون 13
سونی در حال طراحی یک کارتریج جدید؛ آیا کنسول دستی دیگری در راه است؟

سونی در حال طراحی یک کارتریج جدید؛ آیا کنسول دستی دیگری در راه است؟

به نظر می‌رسد سونی پس از برآورده نشدن انتظاراتش از PS Vita و اعلام پایان پشتیبانی از این کنسول دستی، مشغول ایده پردازی برای تولید یک کنسول دستی دیگر است.

در سال ۲۰۱۵ سونی اعلام کرد که بازاری برای ارائه نسخه دوم از کنسول دستی PS Vita نمی‌بیند و پرونده این کنسول به زودی بسته خواهد شد. طی سال‌های اخیر این اولین بار بود که می‌دیدیم سونی از آینده یک کنسول خود ناامید شده و از آن به عنوان یک شکست یاد می‌کند.

با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط وبسایت Techtastic و حواشی ایجاد شده در کشور کره جنوبی، سونی مشغول طراحی یک نوع کارتریج برای بازی‌های ویدیویی است که از آن با عنوان «کارتریج الکترونیکی بازی» یاد شده است. هیچ اطلاعات دیگری بجز تصویری که نشان دهنده طرح اولیه این کارتریج است در دسترس نیست.

سونی
طرح پیدا شده از کارتریج جدید سونی

تنها اطلاعاتی که می‌توان از این تصویر متوجه شد این است که در قسمت پایینی کارتریج درگاهی برای اتصال یا قرارگیری در کنسول تعبیه شده است.

می‌توان شایعات مطرح شده در خصوص ساخت کنسول جدید توسط سونی را مرتبط با صحبت‌های جان کودرا در ماه مِی میلادی دانست که بیان کرد «به جای اینکه تجربه قابل حمل بازی‌ها را از کنسول‌های بازی تمایز داده شود، بهتر است از کنسول‌های قابل حمل به عنوان راهکاری برای ایجاد تجربیاتی جدید یاد کنیم».

با توجه به این صحبت، حتی می‌توان این طرح را مرتبط با شایعات جدید درخصوص کنسول نسل بعد سونی دانست. براساس برخی اطلاعات منتشر شده توسط Techtastic، سونی در سال ۲۰۱۷ مشغول طراحی برروی کنسولی بوده که شباهت زیادی به نینتندو سوییچ داشته است. اما هیچ اطلاعات تکمیلی از آن موجود نمی‌باشد.

صرف نظر از تمام حدسیات مطرح شده، نتیجه نهایی این است که سونی مشغول کار برروی یک طرح جدید برای کنسول یا کنسول‌های آینده خود است. البته تا زمان رونمایی از آن نمی‌توان با قاطعیت درخصوص این فرضیات صحبت کرد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato