ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

شناسایی دو پهپاد باعث تعطیلی دومین فرودگاه پر تردد بریتانیا شد

تمام پروازهای روز چهارشنبه یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های بریتانیا به خاطر شناسایی دو پهپاد در نزدیکی این محل لغو شدند. در ابتدا رسانه‌ها اعلام کردند که ۲ پهپاد در نزدیکی فرودگاه گاتویک در غرب انگلستان ...

شایان کرمی
نوشته شده توسط شایان کرمی | ۳۰ آذر ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۰

تمام پروازهای روز چهارشنبه یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های بریتانیا به خاطر شناسایی دو پهپاد در نزدیکی این محل لغو شدند.

در ابتدا رسانه‌ها اعلام کردند که ۲ پهپاد در نزدیکی فرودگاه گاتویک در غرب انگلستان مشاهده شده اند. همین موضوع باعث شد به مدت ۶ ساعت هیچ پروازی در این فرودگاه انجام نگیرد. بعد از رفع خطر، بسیاری گمان می‌کردند که این پایان کار است اما بعد از مدت زمان کوتاهی، باز هم پلیس برای پیدا کردن پهپاد‌ها اعلام وضعیت خطر کرد تا ۴۰ پرواز دیگر در دومین فرودگاه پر رفت و آمد بریتانیا لغو شوند.

این قضیه باعث مختل شدن کار فرودگاه‌های دیگری در انگلیس و حتی فرانسه شد. در همین حال، بسیاری از مسافران که برای آغاز تعطیلات سال نوی میلادی و انجام سفرهای کاری خود برنامه ریزی کرده‌ بودند، برای ساعاتی طولانی در این فرودگاه معطل ماندند.

پهپاد و فرودگاه
فرودگاه گاتویک در غرب انگلستان

حساب کاربری فرودگاه گاتویک با انتشار چند توییت از مسافران خود به خاطر رخ دادن این اتفاق عذرخواهی کرد. در این میان، مدیر عملیاتی این فرودگاه هم اعلام کرد که ممکن است به خاطر شرایط ویژه سال نو، برگشت به روال کاری فرودگاه ممکن است چند روزی طول بکشد. همچنین در بیانیه رسمی فرودگاه اعلام شده که هر مسافری بدون پیگیری اطلاعات پرواز از خط هوایی عازم گاتویک نشود.

پلیس بریتانیا می‌گوید هنوز نمی‌داند که حضور این پهپادها یک عملیات تروریستی بوده یا خیر اما رخ دادن چنین اتفاقی آن هم در این زمان از سال، بسیار مشکوک است.

طی سال‌های اخیر، گسترش استفاده از پهپادها مشکلات متعددی را به وجود آورده است. چندی پیش گزارش شد که یک پهپاد باعث خرابی یک بالگرد هنگام انجام پرواز تمرینی شده است. پیش از این هم سقوط بدون دلیل چند پهپاد ماتریس DJI باعث وحشت مردم در خیابان‌ها شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی