همه چیز درباره آیفون 13
معرفی بازی Polysphere؛ چگونه یک اثر فوق‌العاده را همچنان عالی نگه داریم؟

معرفی بازی Polysphere؛ چگونه یک اثر فوق‌العاده را همچنان عالی نگه داریم؟

پالیسفیر (Polysphere) حق انتخاب را به خود بازیکن‌ها داده است؛ همان‌قدر که می‌تواند فوق‌العاده و یکی از پیشنهادی‌ترین بازی‌های امسال باشد به همان اندازه هم می‌تواند روی اعصاب مخاطبینش راه برود. همه‌چیز بستگی به این دارد که آیا بازیکن اولین پیش‌نیاز تجربه عناوین کچ‌اپ (Ketchapp) را رعایت می‌کند یا نه.

اگر رعایت بشود، Polysphere به همان تجربه‌ای تبدیل خواهد شد که بعد از عناوینی مثل KAMI 2 و Shadowmatic به دنبالش بودیم. اگر هم کاربر اهمیتی ندهد بازی حکم فیلمی لذت بخش را پیدا می‌کند که لابه‌لایش تبلیغ‌ پخش شده و آن‌قدر این کار تکرار می‌شود که از اواسطش به بعد دیگر بیخیال تماشایش می‌شوید.

Polysphere فوق‌العاده است به‌خاطر آرامشی که در گیم‌پلی آن حل شده، پازل‌ها هیچوقت سعی ندارند خیلی سخت باشند و نکته اینجاست با وجود این مسئله همچنان حل کردن‌شان طعمی سرگرم‌کننده و لذت‌بخش به مخاطب می‌دهد. در واقع هسته اصلی گیم‌پلی آن‌قدر خوب از آب درآمده که توانسته ریتم جذابیت پازل‌ها را با تمام سادگی‌شان حفظ کند.

در تمام مرحله‌های Polysphere قطعه‌های مختلف یک شکل پراکنده شده‌اند و تنها وظیفه بازیکن این است تا با حرکت ۳۶۰ درجه، کاری کند که این قطعه‌ها کنار یکدیگر قرار گرفته و شکلی که بازی خواسته پیدا شود؛ کافیست انگشت را روی صفحه گذاشته و جسم را بچرخانید تا در نهایت به شکل نهایی برسید. شبیه به پازلی که جای پیدا کردن مکان تک تک قطعاتش حالا همه را با هم باید جاسازی کنید.

البته در نگاه اول ممکن است همه‌چیز شانسی به نظر می‌رسد، حداقل در دقایق اولیه Polysphere من چنین احساسی داشتم. بنابراین تنها شکل را می‌چرخاندم تا در نهایت به زاویه مناسب برسم. اما نکته اینجاست که سازنده با دو ویژگی هوشمندانه تا حدی توانسته عنوانش را از یک اثر کاملا شانسی دور کرده و کمی فکر را چاشنی کار کند تا بازی همچنان لذت بخش باشد.

یکی از آن‌ها به ظاهر و شمایل همان قطعه‌های تشکیل دهنده جسم نهایی برمی‌گردد. این قطعه‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که خیلی وقت‌ها می‌توانید حدس بزنید اگر کدام یک کنار هم قرار بگیرند، شکل نهایی کامل می‌شود. بنابراین با دید بازتری شکل را می‌چرخانید. از طرفی نوع رنگ بندی آن‌ها نیز کار بازیکن‌ها را برای یافتن زاویه مناسب ساده‌تر کرده است.

Polysphere
استفاده از ایده Low Poly برای گرافیک و حضور یک موسیقی متن ساده، بازی را آرامش‌بخش‌تر کرده است.

اما این از قسمت فوق‌العاده Polysphere، بخش بد بازی کجاست؟ تبلیغاتی که نمایش می‌دهد. جدیدا یک سیستم درآمدی عجیب به جان بازی‌های گوشی افتاده و خیلی از سازندگان معروف مثل کچ‌اپ یا Voodoo از آن استفاده می‌کنند. در این سیستم درآمدی، بازیکن‌ها با پرداخت ماهیانه پولی می‌توانند به مزایایی دست پیدا کرده و تبلیغات را حذف کنند.

البته می‌توانید آن را نادیده بگیرید ولی در این صورت، اگر آنلاین باشید هر از چندگاهی تبلیغاتی به نمایش در می‌آید. Polysphere از همین سیستم استفاده کرده و چون می‌خواهد آرامش‌بخش باشد، این تبلیغ‌های گاه و بی‌گاه مثل یک مزاحم تاثیر منفی زیادی روی تجربه مخاطب می‌گذارد. علت اینکه بازی با تمام جذابیت‌هایش نتوانسته نمره زیادی از کاربران بگیرد، به همین خاطر است.

بنابراین حرف‌هایمان را با جواب به سوال تیتر به پایان می‌رسانیم: چگونه یک اثر فوق‌العاده را همچنان عالی نگه داریم؟ Polysphere به راحتی یکی از بهترین‌ بازی‌های آرامش بخش گوشی بوده و اگر می‌خواهید لطمه‌ای به این تجربه فراموش‌نشدنی وارد نشود، پیش از ورود به بازی حتما اینترنت را خاموش کنید.

Polysphere
  • Polysphere
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: Playgendary
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۲۵۲.۸ / ۵۲ مگابایت
دانلود
اپ‌استور
گوگل‌پلی
لینک کمکی

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato