همه چیز درباره آیفون 13
چرا امکان تولید کامپیوتر اپل در آمریکا وجود ندارد

چرا امکان تولید کامپیوتر اپل در آمریکا وجود ندارد

اگر از فرایند ساخت آیفون ها و دستگاه های مک اطلاع دارید حتما می دانید که چرا ادعاهای ترامپ مبنی بر تولید کامپیوتر اپل در خاک آمریکا پوچ و توخالی است. اما برای آنکه این مساله برای همه روشن شود نیویورک تایمز روز گذشته گزارشی در مورد یک پیچ و فرایند ساخت آن و دیگر فاکتورهای دخیل در تولید این محصولات منتشر کرده که دستان اپل برای تولید انبوه مک پرو در تگزاس را بسته اند.

کامپیوتر اپل

در اینجا توجه شما را به خلاصه ای از این خبر جلب می کنیم:

زمانی که فرآیند تولید کامپیوتر اپل ۳۰۰۰ دلاری در آستن تگزاس را شروع شد، برای تامین پیچ های مورد نیازش با مشکل روبرو شد. در چین اما اپل برای این منظور به کارخانجاتی وابسته است که می‌توانند تعداد بالایی از این پیچ ها را به محض ارائه درخواست بسازند. در تگزاس (یعنی جایی که همه می گویند فراوانی هست) ظاهراً قضیه در مورد پیچ و کارخانجات تامین آن فرق می کرده.

کامپیوتر اپل

اما این فرایند تامین پیچ ظاهراً ماه ها طول کشیده و در انتها اپل بر آن شده که آنها را به شرکای چینی اش سفارش بدهد. البته آنطور که نیویورک تایمز گزارش داده کوپرتینویی ها در نهایت تامین کننده ای در تگزاس را پیدا می‌کنند که میتوانسته ۲۸ هزار عدد پیچ سفارشی برایش تولید کند، هرچند که آن پیچ ها نه دقیقاً شکل درخواستی اپل را داشته اند و نه کیفیت مناسب را. علاوه بر این تامین کننده پیچ های تولیدی را در ۲۲ سفر مختلف که غالباً از طریق خودروی لکسوس مالک کارخانه انجام می شد به اپل تحویل می داده.

کامپیوتر اپل

طبق گزارش نیویورک تایمز هیچ کشوری (مخصوصاً ایالات متحده‌ی آمریکا) توانایی رقابت با مقیاس زنجیره‌ی تولید چین، فراوانی نیروی کاری ماهر، زیر ساخت حمل نقل و ارزانی این کشور را ندارد. بدین ترتیب بعید است که آمریکا طی چند دهه بتواند چنین ساختاری را در کشور خود پیاده سازی کند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato