سوپر لوکس برقی ب ام و در راه است؛ ب ام و i7 رقیب خودروهای پرچمدار بازار می شود

سوپر لوکس برقی ب ام و در راه است؛ ب ام و i7 رقیب خودروهای پرچمدار بازار می شود

ب ام و یکی از اولین خودروسازان سنتی است که تمایل زیادی برای عرضه مدل های پاک از خود نشان داده؛ i3 و i8 دو نمونه بارز از تلاش های این کمپانی در توسعه اتومبیل های سبز هستند.

چنانچه نگاهی به کانسپت های اخیر ب ام و داشته باشیم، خواهیم دید که باواریایی ها با جدیت تمام به دنبال توسعه خودروهای برقی بوده و قصد دارند در آینده نزدیک طیف گسترده ای از چنین مدل هایی را به سبد محصولات خود اضافه کنند.

کانسپت ب ام و Vision iNEXT

ظاهرا i7 جزو خودروهای تمام برقی ب ام و است که طبق گمانه زنی ها در سال ۲۰۲۲ از راه خواهد رسید. منبع این خبر یکی از منابع پایگاه خبری BMWBLOG در مونیخ است. به گفته این فرد i7 در واقع همان نمونه برقی سری ۷ خواهد بود.

با توجه به اینکه نسل کنونی سری ۷ میانه های عمر خود را سپری می کند، تخمین سال ۲۰۲۲ برای معرفی i7 چندان بی راه نیست. به عبارت بهتر نسل فعلی سری ۷ که از سال ۲۰۱۵ بر روی خط تولید قرار دارد، حدود سه سال دیگر به حیات خود ادامه داده و پس از هفت سال بازنشست خواهد شد.

آنطور که شنیده شده، مهندسین ب ام و این بار سخت در تلاش هستند تا خودرویی با مسافت پیمایش قابل قبول راهی بازار کنند، مساله ای که به نوعی به پاشنه آشیل خودروهای برقی - به ویژه i3 - تبدیل شده است.

اگر i7 نسخه الکتریکی سری ۷ باشد، با توجه به ابعاد بزرگ این سدان پرچمدار، امکان تعبیه باتری های پرظرفیت و موتورهای قدرتمند در آن راحت تر خواهد بود. در کنار این موضوع، گفته می شود ب ام و در حال کار بر روی نسل بعدی باتری های مخصوص خودروهای برقی است.

علاوه بر موارد فوق با تجاربی که باواریایی ها از حضور در مسابقات فرمول E بدست می آورند، دستیابی به برد حرکتی ۶۰۰ کیلومتر با یک بار شارژ بر اساس استاندارد WLTP کاملا محتمل به نظر می رسد.

از لحاظ قدرت پیشرانه، رقمی در حدود ۶۵۰ اسب بخار برای ب ام و i7 پیش بینی شده تا مالک ثروتمند آن بتواند ضمن کمک به حفظ محیط زیست، گهگاه طعم هیجان را نیز بچشد. چنین خودرویی می تواند به راحتی با نسل بعدی تسلا مدل s به رقابت بپردازد.

تمامی اعداد و ارقام ذکر شده تا زمان معرفی رسمی ب ام و i7 ممکن است دستخوش تغییرات زیادی شوند، اما در هر حال عرضه نسخه تمام برقی سری ۷ که یکی از شاخص ترین مدل های لوکس جهان است، اتفاقی است که بیش از پیش بر لزوم انقلاب در صنعت خودرو تاکید می کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato