ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 5G
تکنولوژی

تحلیلگران از تاثیر منفی فروش آیفون های قدیمی تر بر درآمد اپل می گویند

تیموتی آرکوری که به عنوان یکی از تحلیلگران مسائل مربوط به اپل شناخته می‌شود، در گزارش جدید خوداعلام کرده که توقع خود از میزان فروش آیفون در سه ماهه ژوئن (از ۱۲ خرداد تا ۹ ...

شایان کرمی
نوشته شده توسط شایان کرمی | ۹ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۵

تیموتی آرکوری که به عنوان یکی از تحلیلگران مسائل مربوط به اپل شناخته می‌شود، در گزارش جدید خوداعلام کرده که توقع خود از میزان فروش آیفون در سه ماهه ژوئن (از ۱۲ خرداد تا ۹ شهریور) را از ۳۲.۵ میلیون دستگاه به ۳۴.۵ میلیون واحد افزایش داده است.

به گفته آرکوری، دلیل این اتفاق به افزایش علاقه کاربران به خرید مدل‌های قدیمی‌تر آیفون برمی‌گردد. در همین راستا، او انتظار دارد میزان فروش آیفون XR با رشدی ۳ میلیون واحدی همراه شده و در همین دوره زمانی، آیفون‌های XS و XS Max با کاهش فروش ۳ میلیون دستگاهی روبرو خواهند بود.

در نتیجه این اتفاق، آرکوری پیش بینی می‌کند که به خاطر قیمت ارزان‌تر آیفون‌های قدیمی تر، باید شاهد کاهش درآمد اپل در سه ماهه ژوئن از ۶۸۳ میلیون دلار به ۶۵۵ میلیون دلار باشیم.

فروش آیفون در چین

برای سه ماهه منتهی به مارس (۱۰ اسفند تا ۱۱ خرداد) که دومین سه ماهه مالی اپل در سال ۲۰۱۹ محسوب می‌شود، آرکوری فروش ۴۰ میلیون واحدی آیفون را پیش بینی می‌کند که تفاوتی با حدس‌های قبلی ندارد. البته به گفته او، ۵ میلیون دستگاه از این تعداد به آیفون‌هایی که قبل از سال 2018 عرضه شده‌اند اختصاص خواهد داشت.

این تحلیلگر حوزه تکنولوژی، کاهشی ۲ میلیون دستگاهی برای آیفون XR و XS Max و ۱.۵ میلیون واحدی برای آیفون XS را در سه ماهه دوم پیش بینی کرده که در نتیجه آن، متوسط قیمت فروش آیفون از ۷۱۱ دلار برای هر آیفون در سه ماهه فعلی، به ۶۸۷ دلار کاهش پیدا خواهد کرد. او همچنین پیش‌بینی خود از میزان فروش آیفون از ماه ژانویه تا مارس را ۱ میلیارد دلار کاهش داده است.

پیش از این، اپل طی اولین سه ماهه مالی خود که شامل فصل خرید تعطیلات سال نو هم می‌شود، کاهش ۱۵ درصدی درآمد آیفون را اعلام کرده بود.

لازم به ذکر است که این کمپانی از این به بعد آمار فروش محصولات خود طی هر سه ماهه را اعلام نخواهد کرد. پیش از این، کمپانی فاکسکان به عنوان یکی از اصلی‌‌ترین تولیدکنندگان آیفون، تعدادی زیادی از کارمندان خود در چین را اخراج کرده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی