ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شستشوی دهان
تکنولوژی

هوش مصنوعی مسواک جدید Oral-B به شما نحوه شستشوی دهان را می‌آموزد

هوش مصنوعی به مسئله‌ای همگانی بدل شده و در کنار اینترنت اشیا، گوشی تاشو و نسل پنجم شبکه ارتباطی یا 5G در سر خط اخبار تکنولوژی قرار گرفته است. هوش مصنوعی تقریباً در همه چیز ...

امین قیاسی
نوشته شده توسط امین قیاسی | ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۰

هوش مصنوعی به مسئله‌ای همگانی بدل شده و در کنار اینترنت اشیا، گوشی تاشو و نسل پنجم شبکه ارتباطی یا 5G در سر خط اخبار تکنولوژی قرار گرفته است. هوش مصنوعی تقریباً در همه چیز وجود دارد و هر گجت‌، سخت افزار یا نرم افزار به قابلیت‌های مخصوص آن مجهز شده. حال گزارش شده که شرکت Oral-B قصد دارد ویژگی‌های این چنینی را به فرآیند مسواک زدن یا شستشوی دهان اضافه کند و بدین شکل هوش مصنوعی را به دندان های شما بیاورد.

Oral-B امیدوار است با مجهز کردن مسواک جدیدش به هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، کاربر بتواند اشکالات مسواک زدن خود را بیابد و نحوه صحیح شستشوی دهان و دندان را بیاموزد.

البته این اولین تلاش شرکت‌ ها برای استفاده از تکنولوژی برای تولید مسواک هوشمند نیست و پیش از این نیز نمونه هایی عرضه شده‌اند اما به باور Oral-B مسواک جدید آنها، هوشمندترین مسواک بازار به شمار می‌رود به همین دلیل است که نابغه (Genius X) نام گرفته است.

مسواک Genius X در کنگره جهانی موبایل بارسلون امسال (MWC) معرفی شده اما کاربران بیشتر جذب معرفی موبایل‌ تاشو و 5G شرکت‌های بزرگ بودند و به همین دلیل گجت مذکور دیده نشده.

Oral-B معتقد است استفاده از هوش مصنوعی و قابلیت های آن در مسواک های هوشمند، آینده شستشوی دهان و دندان به شمار می‌رود. به همین دلیل Genius X را می‌توان اولین نسل از مسواک های هوشمندی دانست که بهداشت دهان و دندان را دگرگون خواهند کرد.

این شرکت هدف دارد آینه هوشمند توسعه دهد تا این گجت با کمک هوش مصنوعی بتواند بر روند مسواک زدن و فعالیت‌ های بهداشت دهانی نظارت کند. بدین صورت که آینه می‌تواند با بررسی حرکت دست و صورت کاربر اصلاعات کاملی از سلامتی وی تهیه کرده و هشدار‌ها یا پیشنهاداتی به او بدهد. موردی که پیشتر نمونه‌هایی پیشرفته‌تری از آن تنها در فیلم‌ های علمی-تخیلی قابل مشاهده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • آریا
    آریا | ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

    اورال بی حرف نداره

مطالب پیشنهادی