اوایل صبح امروز فروشگاه آنلاین اپل از دسترس خارج شد و حالا علت این اتفاق مشخص گردیده: ظاهرا تصمیم بر آن شده که آیپدهای ۲۰۱۹ اپل پیش از مراسم هفته آینده آن معرفی شوند. یکی از این محصولات آیپد ایر ۱۰.۵ اینچی نام دارد که به لطف چیپ A12 Bionic خود با بهره گیری از موتور عصبی اپل از نظر عملکرد بهبود ۷۰ درصدی در مقایسه با نسل قبلی اش پیدا کرده. علاوه بر این، نمایشگر آیپد ایر ۱۰.۵ اینچی نیز طبق اعلام شرکت سازنده اش ۲۰ درصد نسبت به قبل بزرگ تر شده و با اپل پنسل نسل اول نیز سازگاری دارد.

همانطور که می دانید مدت هاست اپل نسخه جدیدی از آیپد مینی را معرفی نکرده بود و امروز در کمال تعجب از نسل جدید این محصول ۷.۹ اینچی رونمایی کرد که از نظر مشخصات و امکانات با آیپد ایر همخوانی دارد. نمایشگر آیپد مینی ۲۵ درصد نسبت به نسل قبلی روشن تر شده و از اپل پنسل نیز پشتیبانی می کند (این یعنی آیپد مینی کوچک ترین محصول اپل با پشتیبانی از قلم دیجیتال شرکت سازنده خواهد بود).

آیپد مینی ۲۰۱۹ / آیپدهای ۲۰۱۹ اپل

آیپدهای ۲۰۱۹ اپل که امروز معرفی شدند به نمایشگری چندلایه مجهز هستند که در آن فاصله میان شیشه رویی با دیسپلی کم شده تا مشاهده محتوا در آنها راحت تر شود. هیچکدام از آیپدهای ۲۰۱۹ اپل فیس آی دی ندارند و باز همان دکمه هوم قدیمی روی بدنه شان دیده می شود.

آیپد مینی و آیپد ایر جدید هر دو در رنگ های نقره ای، خاکستری فضایی و طلایی با حافظه های داخلی ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایت موجود خواهند بود. قیمت تعیین شده برای مدل پایه آیپد مینی وای فای برابر با ۳۹۹ دلار و نسخه سلولار آن ۵۲۹ دلار است.

قیمت آیپد ایر ۱۰.۵ اینچی نیز از ۴۹۹ دلار برای مدل وای فای شروع می شود و به ۶۲۹ دلار برای مدل سلولار می رسد.

اینکه اپل ترجیح داده بدون برگزاری رویدادی اختصاصی محصولات سخت افزاری تازه اش را معرفی نماید حرف های زیادی در رابطه با کنفرانس مطبوعاتی آینده اش برای گفتن دارد. همانطور که قبلا در خبرها خواندید اپل در تاریخ ۵ فروردین قصد دارد سرویس استریم ویدیو و سرویس های خبری تازه اش را معرفی کند و از آنجایی که پوستر منتشر شده برای این مراسم نیز صرفا به این دو موضوع اختصاص یافته بعید به نظر می رسد که شاهد معرفی محصول سخت افزاری تازه ای در آن باشیم.

آیپدهای ۲۰۱۹ اپل

این مساله تغییری بزرگ را در کنفرانس های خبری اپل نشان می دهد اما چنین اتفاقی چندان هم دور از انتظار نبود. اپل مدت هاست که کسب و کار سرویس های خود را به عنوان منبع بزرگی از درآمد در نظر می گیرد و عمده رشد آن نیز در این بخش اتفاق افتاده است.

آیپدهای ۲۰۱۹ اپل
ساعاتی پیش تیم کوک با انتشار توییتی از معرفی قریب الوقوع آیپدهای ۲۰۱۹ اپل خبر داده بود.