ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بنیانگذار ویکی لیکس

آسانژ به گوانتاناموی بریتانیا منتقل شده است

جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس که هفته گذشته در سفارت اکوادر دستگیر شد، حالا به یکی از بدنام ترین زندان های انگلیس منتقل شده که برخی آنرا گوانتاناموی بریتانیا می دانند. این افشاگر سرشناس حدود هفت ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۰

جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس که هفته گذشته در سفارت اکوادر دستگیر شد، حالا به یکی از بدنام ترین زندان های انگلیس منتقل شده که برخی آنرا گوانتاناموی بریتانیا می دانند.

این افشاگر سرشناس حدود هفت سال را به امید جلوگیری از استرداد به ایالات متحده در سفارت اکوادور واقع در لندن زندگی کرد اما دولت اکوادور به بهانه های مضحکی مثل اسکوتر سواری در راهرو پناهندگی او را لغو کرده و به ماموران انگلیسی اجازه داد وی را دستگیر کنند.

در حالی که هنوز حکم قطعی در مورد آسانژ صادر نشده، ظاهرا بریتانیایی ها او را به یکی از بدترین زندان های این کشور منتقل کرده اند که زندانیان امنیتی را در خود جای داده و از آن به عنوان گوانتاناموی بریتانیا یاد می شود. بنیانگذار ویکی لیکس

این زندان که «بلمارش» نام دارد، در جنوب شرقی لندن واقع شده و پس از بازداشت افراد مظنون به عضویت در گروه های تروریستی و انتقال آنها به این زندان در جریان حادثه ۱۱ سپتامبر مشهور شد. از آن زمان نگهداری زندانیان امنیتی و شرایط نامساعد بلمارش باعث تشبیه آن به زندان مخوف گوانتانامو شده است.

انتشار گزارش های مکرر از وضع نامطلوب بلمارش سازمان های بازرسی بریتانیا را ناچار به بازرسی این زندان کرد. طی بازدیدی سرزده از این مکان در سال ۲۰۱۸ مشخص شد که از ۵۹ معیار اصلی ۳۷ مورد اصلا رعایت نشده اند. از آن زمان علی رغم پیاده سازی برنامه هایی برای بهینه سازی این بازداشتگاه برخی معیارهای آن حتی عقبگرد هم داشته اند.

بازرسی های صورت گرفته از عدم رفتار مناسب با زندانیان و افزایش خشونت ها در آن حکایت داشته است. همچنین عدم وجود فضای کافی برای اقامت زندانیان نارضایتی آنها را در پی داشته است. برای مثال اقامت سه نفر در سلول هایی که برای دو نفر طراحی شده شکایت هایی را به راه انداخته اما مسئولان زندان مدعی شده اند که این مساله ناقض استانداردها نیست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • آریا
  آریا | ۲۷ فروردین ۱۳۹۸

  خاک برسرش. مثل آدم خودتو تحویل پلیس امریکا میدادی اینقدر دربدری و بدبختی نمیکشیدی? .آخرش هم افتادی زندان? ? ?

 • فـرزاد
  فـرزاد | ۲۶ فروردین ۱۳۹۸

  جلو زندانهای ایران که توش خود به خود خودکشی میشی !!!! مرتضوی و امثالهم با شیشه نوشابه پذیرایی میکنند و ..... شوخی ای بیش نیست

 • ali_komijani
  ali_komijani | ۲۶ فروردین ۱۳۹۸

  اقامت سه تفر در سلول های دونفره اینا چقدر سوسولن بابا زندانی هستید تا سلامتی
  اینجا فک کنم 5 6 نفر میریزن تو اتاق دو نفره

مطالب پیشنهادی