ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آزمایش کپسول سرنشین دار دراگون
علمی

احتمال انفجار کپسول سرنشین دار دراگون در آزمایش روز گذشته اسپیس ایکس

بر اساس گزارشات حاضران در محل آزمایش اسپیس ایکس در فلوریدا، این شرکت هنگام تست کپسول سرنشین دار دراگون به مشکلاتی برخورده است. دیروز بعد از ظهر، مهندسین هنگام آزمایش احتراق ایستای راکت ها در ...

پویا حامدی
نوشته شده توسط پویا حامدی | ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۰

بر اساس گزارشات حاضران در محل آزمایش اسپیس ایکس در فلوریدا، این شرکت هنگام تست کپسول سرنشین دار دراگون به مشکلاتی برخورده است. دیروز بعد از ظهر، مهندسین هنگام آزمایش احتراق ایستای راکت ها در کیپ کاناورال با یک ایراد نامشخص روبرو شدند.

این مسئله منجر به بلند شدن مقدار زیادی دود از منطقه آزمایش شد که گفته شده تا کیلومترها قابل مشاهده بوده است.

آزمایش کپسول سرنشین دار دراگون
تصویری که یکی از شاهدان در نزدیکی سواحل کوکوآ از دود حاصل از انفجار ثبت کرده

این شرکت فضایی در بیانه ای ضمن تایید این مشکل اعلام کرده:

ما امروز تعدادی تست روی موتور های کپسول سرنشین دار دراگون در کیپ کاناورال به انجام رساندیم. تست های نخست با موفقیت پشت سر گذاشته شدند اما آزمایش نهایی منجر به بروز خطایی در سکوی پرتاب شد. ما این تست ها را از آن جهت انجام میدهیم تا از رخ دادن خطاهای این چنینی در پرتاب های اصلی جلوگیری کنیم. تیم ما به همراه همکارانمان در ناسا مشغول  بررسی نتایج این آزمایش و تاثیر احتمالی آن روی برنامه های آتی است.

با اینکه حادثه تلفات جانی در پی نداشته ممکن است روی برنامه های آینده اسپیس ایکس برای پرتاپ راکت هایش تاثیرگذار باشد. هنوز مشخص نشده این حادثه چه خساراتی به وسیله مورد آزمایش یا تجهیزات اطرافش وارد کرده اما گزارش های تایید نشده ای خبر از انفجار احتمالی این کپسول داده اند. غیر از بیانیه بالا، اسپیس ایکس درباره دلایل این حادثه و تاثیرات احتمالی آن روی برنامه های آینده شرکت حرفی به میان نیاورده است.

این حادثه تلفات جانی در پی نداشته است

کپسول سرنشین دار دراگون قرار است فضانوردان را بین زمین و ایستگاه فضایی بین المللی انتقال دهد. آزمایش های قبلی شامل فرستادن یک مانکن به ایستگاه فضایی بین المللی و در آزمایشی دیگر، فرود این کپسول در اقیانوس اطلس شده بودند.

Jim Bridenstine  رئیس ناسا پس از تایید اخبار منتشر شده در توییتر افزود:

ناسا از نتایج آزمایشات احتراق ایستای اسپیس ایکس و مشکلی که در جریان آزمایش آخر بوجود آمده مطلع است. ما [و اسپیس اکس] همکاری تنگاتنگی را برای اطمینان از توسعه بی خطر در جهت ساخت کپسول سرنشین دار دراگون دنبال میکنیم.

رئیس ناسا اضافه کرد آنها به همراه اسپیس ایکس علاوه بر پیدا کردن دلایل این مشکلات، تغییرات لازم را در سیستم ها خواهند داد. او به خوانندگان دلایل این آزمایشات را یاداوری کرد و افزود: ما یاد میگیریم، تغییرات لازم را میدهیم و با اطمینان رو به جلو حرکت میکنیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی