اولین استخر 360 درجه دنیا بر فراز هتلی در لندن ساخته می‌شود

اولین استخر 360 درجه دنیا بر فراز هتلی در لندن ساخته می‌شود

شرکت انگلیسی Compass Pools به تازگی از طرح خود برای احداث یک استخر ۳۶۰ درجه روی سقف هتلی ۵۵ طبقه در لندن خبر داده است.

استخر مورد بحث که «Infinity London» نام گرفته، ظرفیت ۶۰۰ هزار لیتر آب را داشته و بر اساس قراردادهای کامپس پولز و شرکا، فرآیند ساخت آن اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز خواهد شد.

در نگاه اول، ساختار استخر و طراحی آن بسیار جالب توجه است؛ دیواره های اطراف و همچنین کف آن کاملاً شفاف بوده و دید تمام جهتی از چشم انداز لندن و همچنین لابی هتل را در اختیار شناگران قرار می دهند.

استخر

استخر ۳۶۰ درجه لندن از اکریلیک قالب‌گیری شده ساخته می‌شود

طبق اطلاعاتی که شرکت سازنده منتشر کرده، Infinity London با استفاده از اکریلیک قالب‌گیری شده ساخته می شود که با عبور دادن نور بدون ایجاد تغییر در طول موج آن، استخری زلال و شفاف را در اختیار مشتریان هتل قرار خواهد داد. در ضمن یک بادسنج اختصاصی برای اندازه گیری سرعت باد و همچنین سیستم مدیریت داخلی دما نیز برای استخر ۳۶۰ درجه انگلیسی در نظر گرفته شده تا در همه شرایط، کیفیت آب در حدود استاندارد حفظ شود.

اما نکته بسیار مهم در طراحی یک محل شنای ۳۶۰ درجه واقعی، پیدا کردن راهی برای ورود و خروج افراد بدون مسدود کردن حتی یک متر از چشم انداز بوده که به گفته سازندگان، در فرآیند طراحی بسیار مشکل ساز بوده است.

در حالت عادی شاید با یک نردبان مخصوص ماجرا حل می شد؛ اما به دلیل حساسیت بالای شرکت و به منظور احداث یک استخر کاملاً منحصر به فرد، مکانیزم مخصوصی برای ورود و خروج افراد در نظر گرفته شده که در آن، یک راه پله مارپیچ از کف استخر بالا آمده و با باز شدن درب آن، امکان ورود و خروج فراهم می شود.

گفتنی است یکی از مهم ترین چالش های پیش روی استخر روباز در لندن، آب و هوای بارانی این شهر است که با ۱۰۶ روز بارندگی در طول سال (به صورت میانگین) احتمالاً روزهای زیادی را در تعطیلی به سر خواهد برد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato