ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

وزیر ارتباطات از مجلس کارت زرد گرفت

در جلسه علنی صبح امروز در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان از پاسخ «محمدجواد آذری جهرمی» به یک پرسش قانع نشدند و به او کارت زرد دادند. به گزارش ایسنا، سوال از سوی «محمود نگهبان سلامی» ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۰

در جلسه علنی صبح امروز در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان از پاسخ «محمدجواد آذری جهرمی» به یک پرسش قانع نشدند و به او کارت زرد دادند.

به گزارش ایسنا، سوال از سوی «محمود نگهبان سلامی» نماینده خواف و رشتخوار از وزیر ارتباطات درباره علت عدم تحقق موارد مندرج در بند ط، ماده ۳ از قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است. در این بند از قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات می‌خوانیم: «توسعه و ترویج ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور و تأمین زیرساخت‌های موردنیاز آن به‌منظور دسترسی آحاد مردم به خدمات پایه ذی‌ربط.»

در واقع سوال، مربوط به چرایی عدم تحقق خدمات ارتباطی در سراسر کشور مخصوصاً در نقاط محروم بوده است. پس از قانع نشدن نماینده سوال کننده از پاسخ وزیر ارتباطات، پاسخ وزیر به رای گذاشته شد و نمایندگان با ۸۳ رای موافق، ۸۳ رای مخالف و ۲۰ رای ممتنع اعلام کردند که از پاسخ‌های وزیر قانع نشدند. نگهبان سلامی در همین رابطه گفته بود:

«تسهیل و تسریع دسترسی مخابرات در نقاط دورافتاده و محروم از وظایف وزارت ارتباطات است. انتظار ما این بود که وزیر جوان به جای دل‌مشغولی به ارائه پیام در توییتر، اینستاگرام و فضای مجازی به صورت میدانی در استان‌های مختلف کشور به ویژه در شهرستان‌ها و مناطق محروم حضور پیدا کند. ایشان به مراکز استان‌ها سفر داشته اما حضورش در مناطق محروم کمرنگ بوده است.

ای کاش به روستاها و مناطق محروم توجه ویژه می‌شد و امکانات لازم اختصاص پیدا می‌کرد. آن‌ها به قدر کافی از مشکلات معیشتی رنج می‌برند پس چه گناهی کردند که از حداقل امکانات ارتباطی هم برخوردار نباشند. وضعیت به گونه‌ای است که در بسیاری از روستاها برای مکالمات، مجبورند تلفن ثابت خود را به سقف خانه آویزان کنند تا ارتباط برقرار شود یا اینکه به پشت‌بام برای صحبت و تلفن همراه بروند.»

این پرسش در حالی مطرح شده است که آذری جهرمی ماه گذشته در جریان مراسم روز جهانی ارتباطات خبر داده بود که ۷۲۰۰ روستا در سراسر کشور به اینترنت پهن‌باند موبایل متصل شده‌اند؛ اتصالی که برای دولت و نه اپراتورها، ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته است:

«چیزی که در برنامه ششم توسعه مورد تاکید قرار گرفته این است که دولت مکلف شده ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به این خدمات مجهز کند و زیر ساخت های لازم برای ۴ خدمت اصلی در روستاها را فراهم کند. نگاه حاکمیت به این مضوع نگاه عدالت اجتماعی و رفع تبعیض است. بر اساس آماری که مدیر شبکه ملی اطلاعات ارائه کرد، بر اثر توسعه پهن باند در روستاها، فاصله ۵ برابری مصرف داده شهرها در مقایسه با مناطق روستایی به زیر ۲.۵ برابر رسیده و این یعنی توانسته‌ایم شکاف دیجیتال را نصف کنیم.»

محمدجواد آذری جهرمی بعد از دریافت کارت زرد از مجلس توییت کرده است که علی‌رغم مشکلات بودجه‌ای باید بیشتر تلاش کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (11 مورد)
  • جانی سینز علیه حسن دزده
    جانی سینز علیه حسن دزده | ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

    یه کارت دیگه بگیره از مسابقه محروم میشه?

  • enrix
    enrix | ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

    انصافا وضعیت روستاها اصلا مناسب نیست ، هر چند توسعه دکل تماس در اکثر روستاها ایجاد شده ولی روستای به مراتب محروم تر بدتره وضعشون

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی