ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

Bye Bye Camera
تکنولوژی

اپ Bye Bye Camera افراد را با یک کلیک از تصاویر حذف می‌کند

در دوره ای که اپ های ویرایش و افکت گذاری تصاویر سلفی رونق گرفته اند، Bye Bye Camera آمده تا با تکیه بر هوش مصنوعی آثار حضور بشر را از عکس ها پاک کند. این اپ ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۵ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰

در دوره ای که اپ های ویرایش و افکت گذاری تصاویر سلفی رونق گرفته اند، Bye Bye Camera آمده تا با تکیه بر هوش مصنوعی آثار حضور بشر را از عکس ها پاک کند.

این اپ که در مارکت اپل با قیمت ۲.۹۹ دلار عرضه شده، توسط هنرمندی به نام Damjanski و با کمک دو نفر دیگر توسعه داده شده. این اپ با استفاده از نرم افزارها و الگوریتم های AI و شبکه های عمیق توسعه یافته که مشهورترین آنها الگوریتم متن باز شناسایی شی YOLO است. پس از حذف فرد یا شی شناسایی شده، از طریق سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی جای خالی وی پر می شود.

Bye Bye Camera البته خالی از ایراد هم نیست و علاوه بر کند بودن فرایند پردازش تصاویر، گاهی اوقات باگ های عجیبی در آن دیده می شود که شامل بر جای ماندن آثاری از افراد یا جایگزینی نه چندان چشم نواز جای خالی سوژه است. Bye Bye Camera

Damjanski مدعی است که Bye Bye Camera برای دوران پسا انسان ساخته شده اما جزییات بیشتری را درباره اپ لو نمی دهد. وی این برنامه را قبل از هر چیز دیگر یک ابزار هنری می داند و به همین خاطر از ایرادات آن هم لذت می برد:

اگر اپ کار کند چه خوب، اگر هم کار نکند نتیجه کار جالب می شود. ما آینده ای را در نظر داریم که در آن انسان ها حضور ندارند. یکی از چیزهایی که واقعا از آن لذت می برم این است که اپ گاهی اوقات آدم ها را حذف می کند اما سایه آنها باقی می ماند.

Bye Bye Camera هم نمونه دیگری از اپ های مبتنی بر AI و ML است که در آن واقعیت تصویر با چند کلیک ساده تغییر می کند. افزایش محبوبیت این اپ ها در کنار دیپ فیک نگرانی هایی را در مورد سوءاستفاده های سیاسی و شخصی از آنها در پی داشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی