ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

چوب حراج اینتل بر پتنت هایش در حوزه مودم موبایل

سه ماه پیش اپل اعلام کرد که کلیه اختلافاتش با کوالکام را کنار می گذارد و همکاری تازه ای را با این شرکت آغاز میکند و به موجب همین تجدید پیمان، کاربران شاهد حضور دوباره ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۶ تیر ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۰

سه ماه پیش اپل اعلام کرد که کلیه اختلافاتش با کوالکام را کنار می گذارد و همکاری تازه ای را با این شرکت آغاز میکند و به موجب همین تجدید پیمان، کاربران شاهد حضور دوباره مودم های کوالکام در آیفون های جدید خواهند بود.

بلافاصله بعد از انتشار این خبر و درست در همان روز، اینتل اعلام کرد که به کل از کسب و کار ساخت مودم موبایل خارج می شود. حالا براساس اعلام نشریه IAM اینتل قصد دارد پای را یک گام نیز فراتر از این بگذارد و بسیاری از دارایی های معنوی خود در خصوص مودم موبایل را به فروش برساند.

این اطلاعات نشان می دهند که اینتل بدون همکاری اش با اپل نیازی به پتنت هایش در خصوص مودم تلفن های هوشمند ندارد.

مودم موبایل

براساس گزارش IAM بالغ بر ۸۵۰۰ پتنت در مزایده اینتل به بالاترین پیشنهاد قیمتی فروخته خواهند شد.
پتنت های اینتل نیز به دو دسته اصلی تقسیم می شوند: پرتفولیو سلولار و پرتفولیوی دستگاه های هوشمند. بخش سلولار شامل حدود ۶ هزار پتنت در رابطه با نسل های سوم، چهارم و پنجم شبکه های موبایلی می شود و حدودا ۱۷۰۰ پتنت نیز به پیاده سازی تکنولوژی های وایرلس ارتباط پیدا می کنند.

پورتفولیوی دستگاه های هوشمند نیز دربرگیرنده ۵۰۰ پتنت است که در طیف وسیعی از صنایع الکترونیک قابل استفاده خواهند بود.

بیش از ۸۵۰۰ پتنت اینتل به فروش گذاشته شده اند

علیرغم مقیاس وسیع این حراج، اینتل اعلام کرده که همچنان دارایی های معنوی خود در رابطه با شبکه خصوصا شبکه 5G را نگه می دارد؛ به بیان دیگر این شرکت قصد دارد از کسب و کار مودم موبایل خارج شود اما همچنان در بازار کلی 5G حضور خواهند داشت.

شاید بد نباشد اشاره کنیم برخی مدل های آیفون که همراه با مودم های اینتل وارد بازار شدند از نظر استاندارد در سطح پایین تری نسبت به مدل های بهره مند از چیپ های کوالکام قرار داشتند. و با وجود آنکه اپل مشغول توسعه مودم های اختصاصی خودش است، در برهه کنونی برای عقب نماندن از رقابت 5G به کمک شرکت های دیگر نیاز دارد. از سویی طبق گزارشات قبلی از آنجایی که مودم های اینتل انتظارات اپل را برآورده نکرد این شرکت تصمیم گرفت که اختلافاتش را با کوالکام کنار بگذارد و بار دیگر امکان استفاده از چیپ های این شرکت را داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی