وزیر ارتباطات: قرار نیست شبکه ملی اطلاعات مانع استفاده کاربران از سرویس‌های جهانی شود

وزیر ارتباطات در نشست خبری بیست و پنجمین الکامپ اعلام کرد تصور اینکه شبکه ملی اطلاعات باعث محدودسازی کاربران و جلوگیری از دسترسی آنها به سرویس‌های جهانی یک تصور غلط است. او اذعان داشت که در سند ملی شبکه ملی اطلاعات تاکید شده که ارتباطات جهانی موثر حفظ شود.

«محمد جواد آذری جهرمی» در پاسخ به شائبه‌های پیش آمده بعد از صحبت‌های فیروزآبادی درباره مستقل نبودن شبکه ملی اطلاعات اعلام کرد که صحبت‌های منتشر شده توسط دبیر فضای مجازی تکذیب شده و هنوز آمار دقیقی از نظارت مرکز ملی فضای مجازی بر روند توسعه شبکه ملی اطلاعات منتشر نشده است:

«گزارش مکتوبی که که در رابطه با پیشرفت شبکه ملی اطلاعات منتشر کردیم هنوز توسط مرکز ملی فضای مجازی ارزیابی نشده است. این مرکز ناظر توسعه روند شبکه ملی اطلاعات است و طبیعتا می‌توانند انتقاداتی نسبت به به روند شبکه ملی اطلاعات داشته باشد و ما هم منتظر هستیم تا گزارش دقیقی منتشر بشود.»

جهرمی اما تاکید کرد که دولت اقدامات لازم برای توسعه شبکه ملی اطلاعات را طبق برنامه مدون انجام شده است. وی در پاسخ به این سوال دیجیاتو که آیا استقلال شبکه ملی اطلاعات به معنای عدم دسترسی کاربران ایرانی به سایر سرویس‌های بین المللی‌ست یا خیر، عنوان کرد

«به هیچ وجه این اتفاق رخ نخواهد افتاد. شبکه ملی اطلاعات قرار نیست باعث این شود که سرویس های خارجی برای کاربران ایرانی غیرقابل دسترس باشند. در سند توسعه شبکه ملی اطلاعات تاکید شده که ارتباطات جهانی در این بستر باید حفظ شود. قرار نیست شبکه ملی اطلاعات مسدود کننده راهی باشد.»

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato