ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

فرشاد مقیمی، معاون جوان وزیر صنعت، مدیرعامل ایران خودرو شد

شش روز پس از عزل و بازداشت هاشم یکه زارع، مدیرعامل پیشین ایران خودرو، مشخص شد که هیچ یک از اهالی جاده مخصوص خواهان تکیه زدن بر صندلی مدیرعاملی بزرگترین خودروساز خاور میانه نیستند و ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۴ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۵

شش روز پس از عزل و بازداشت هاشم یکه زارع، مدیرعامل پیشین ایران خودرو، مشخص شد که هیچ یک از اهالی جاده مخصوص خواهان تکیه زدن بر صندلی مدیرعاملی بزرگترین خودروساز خاور میانه نیستند و در نهایت ساعتی پیش وزیر صنعت، فرشاد مقیمی، معاون جوان خود را به مدیرعاملی این شرکت منصوب کرد.

پیش از این قرار بود عباس علی آبادی، مدیرعامل گروه صنعتی مپنا، به عنوان مدیر جدید ایران خودرو منصوب شود، اما به دلایل نامشخص وی این سمت را نپذیرفت و حالا فرشاد مقیمی که سابقه چندانی در اداره کارخانجات ندارد، برای این امر مهم انتخاب شده است.

مقیمی پیش از معاونت امور صنایع وزارت صنعت؛ معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بود. وی تحصیلکرده رشته کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه علم و صنعت است.
فرشاد مقیمی

پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو نیز دقایقی پیش اعلام کرد:" اعضای هیات مدیره ایران خودرو، با اتفاق آراء، فرشاد مقیمی را به عنوان جوان‌ترین مدیرعامل این گروه خودروسازی منصوب کردند".

طبق اعلام ایران خودرو، عضویت در هیات مدیره‌ و مدیر برنامه‌ریزی راهبردی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و ریاست انجمن‌ بهره‌وری از دیگر سوابق مقیمی است.

این انتصاب در شرایطی صورت می گیرد که ایران خودرو با زیان انباشته بالایی مواجه است و ظاهرا قطعه سازان بزرگ نیز طلبی چند هزار میلیارد تومانی از این شرکت دارند. بنابراین نمی توان شرایط بزرگترین خودروساز کشور را به هیچ عنوان مناسب توصیف کرد و باید منتظر ماند و دید که این مدیرعامل جوان می تواند با چنین چالش بزرگی در مدیریت این شرکت مواجه شود یا خیر؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی