ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

تست سقوط آیفون 11 پرو مکس در مقابل گلکسی نوت 10 پلاس [تماشا کنید]

بر اساس ادعاهای اپل آیفون 11 و 11 پرو به قوی‌ترین شیشه (گلس) موجود در اسمارت‌فون‌ها مجهز شده‌اند و تا به حال چند تست سقوط برای بررسی صحت این ادعا توسط فعالان حوزه تکنولوژی انجام ...

زینب عابدی راد
نوشته شده توسط زینب عابدی راد | ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۰

بر اساس ادعاهای اپل آیفون 11 و 11 پرو به قوی‌ترین شیشه (گلس) موجود در اسمارت‌فون‌ها مجهز شده‌اند و تا به حال چند تست سقوط برای بررسی صحت این ادعا توسط فعالان حوزه تکنولوژی انجام گرفته است. در ویدیویی جدید وبسایت PhoneBuff تصمیم گرفته مقاومت آیفون 11 پرو مکس را در مقابل گلکسی نوت 10 پلاس بیازماید.

در این ویدیو، گلکسی نوت 10 پلاس و آیفون 11 پرو مکس چندین تست سقوط را از زوایای مختلف پشت سر می‌گذارند. بعد از اولین سقوط از فاصله تقریبا 1 متری، شیشه آیفون 11 پرو مکس تقریبا به طور کامل خرد می‌شود و از آن سو نوت 10 پلاس عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد اما به هر حال ترک می‌خورد.

در تست دوم هر دو گوشی روی ضلع کناریشان فرود می‌آیند و در اینجا می‌بینیم که عملکرد آیفون 11 پرو مکس بهتر از گلکسی نوت 10 پلاس است. این عملکرد بهتر در واقع از حضور حاشیه‌های استیل در آیفون 11 ناشی می‌شود، در حالی که جنس حاشیه‌های کناری نوت 10 پلاس از آلومینیوم است.

در تست سوم این گوشی‌ها از سمت نمایشگر و از ارتفاع حدود 1 متری روی زمین فرود می‌آیند و هر دوی آن‌ها ترک می‌خورند. با این حال آیفون 11 پرو مکس عملکرد بدتری نسبت به رقیبش داشته و در تمام قسمت‌های نمایشگر دچار ترک خوردگی می‌شود.

آیفون 11 پرو مکس

علاوه بر PhoneBuff، وبسایت CNET هم ویدیویی از تست سقوط آیفون 11 و 11 پرو منتشر کرده است. در آزمایش‌های CNET این دو گوشی چهار تست سقوط را تا ارتفاع حدود 3.5 متر پشت سر می‌گذارند. بعد از پایان تست سقوط، در این گوشی‌ها ترک خوردگی مشاهده نمی‌شود اما دوربین پشتی آیفون 11  از کار می‌افتد.

با مقایسه تست سقوط‌هایی که تا به حال انجام شده و نتایج نه چندان مشابه آن‌ها می‌توان به این نتیجه رسید که عملکرد آیفون‌های 2019 از لحاظ مقاومت در موارد مختلف متفاوت است. اینکه در صورت سقوط آیفون 11 شما چه نتیجه‌ای رقم می‌خورد علاوه بر فاکتورهای مختلف احتمالا به شانس هم بستگی زیادی خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی