ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

حکم فیلترینگ تلگرام
تکنولوژی

بازپرسی که دستور فیلترینگ تلگرام را صادر کرده بود بازداشت شد

صبح امروز اخباری مبنی بر بازداشت شدن «ب.ق» بازپرس سابق دادسرای کارکنان دولت منتشر شد و تلویحا گفته شد که او همان بازپرسی بوده که دستور فیلترینگ تگرام را صادر کرده است. صبح امروز تسنیم اعلام ...

پگاه طوسی
نوشته شده توسط پگاه طوسی | ۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۰

صبح امروز اخباری مبنی بر بازداشت شدن «ب.ق» بازپرس سابق دادسرای کارکنان دولت منتشر شد و تلویحا گفته شد که او همان بازپرسی بوده که دستور فیلترینگ تگرام را صادر کرده است.

صبح امروز تسنیم اعلام کرد «ب.ق» بازپرس سابق دادسرای کارکنان دولت، در راستای برخورد با فساد در درون قوه قضائیه، روز جمعه هفته گذشته با دستور قضایی بازداشت و راهی زندان شده است. در ادامه نیز باشگاه خبرنگاران جوان خبر بازداشت «ب ق» بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه را از سوی یک منبع آگاه تأیید و در ادامه اعلام کرد «بیژن قاسم زاده» بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه است که حکم فیلتر تلگرام و بازداشت امیرحسین تتلو را صادر کرده بود.

پس از آن «غلامحسین اسماعیلی»‌ سخنگوی قوه قضاییه در حاشیه نشست خبری امروز که به شکل زنده در اینستاگرام خبرگزاری میزان پخش شد، درباره صحت و سقم و علت بازداشت بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه که در فیلترینگ تلگرام نقش داشته است، گفت:

«موضوعات را نباید پیوند دهیم. کسی ممکن است هزاران اقدام خوب داشته باشد و ما آن را ارج می نهیم اما اگر خطایی مرتکب شود حتما به خطا و اتهام او باید رسیدگی شود. این موضوع ربطی به اینکه قبلا چه احکامی ایشان صادر کرده است ندارد. در پرونده‌ای که قبلا مورد بحث شده درارتباط با پیگیری عناصری که در داخل قوه قضاییه تحت تعقیب قرار گرفتند، دو نفر از قضات که یکی از قضات شاغل و یکی هم‌اخیرا بازنشسته شده بود تا امروز بازداشت شده‌اند.»

اسماعیلی در ادامه توضیح داد این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و با تکمیل تحقیقات ممکن است افراد دیگری هم تحت تعقیب قرار گیرند و این موضوع به پرونده خاصی که قبلا بحث شده بود مرتبط است.

سال گذشته بعد از صدور دستور فیلترینگ تلگرام، برخی از حقوقدانان و وکلا اقدام قاسم زاده مقام قضایی صادرکننده دستور را غیرقانونی دانستند و نسبت به آن واکنش نشان دادند. هشت تن از آنها نیز با توسل به قانون به دلیل «سلب آزادی شخصی افراد ملت» شکایت کردند و دادگاهی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل دادند اما بازپرس قاسم زاده که این دستور را صادر کرده خود در جلسه حضور نداشته است. در نتیجه تمام اقدامات و اعتراضات به رفع فیلترینگ تلگرام این موضوع بی‌نتیجه ماند و تا امروز این این پیام‌رسان در کشورمان فیلتر ماند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (10 مورد)
 • Mehran
  Mehran | ۹ مهر ۱۳۹۸

  از قضا سرکنگبین صفرا فزود

 • MATELF
  MATELF | ۹ مهر ۱۳۹۸

  فیلترینگ که کار این نبوده دستور اززز خیلی خیلی بالاتر بوده!

 • enrix
  enrix | ۹ مهر ۱۳۹۸

  علت تیتر رو نمیدونم ولی خوب ربطی به فیلترش تلگرامش نداره جرم ایشون چیز دیگه است و خود آقا هم اشاره کردن " این موضوع ربطی به اینکه قبلا چه احکامی ایشان صادر کرده است ندارد "

 • Alireza Zare
  Alireza Zare | ۹ مهر ۱۳۹۸

  ملت ساده ما هم فکر میکنن دستور فیلترینگ رو واقعا این یارو صادر کرده. نه عزیزان! دستور فیلترینگ رو همون کسی صادر کرد که گفت انگشتمون نمیره روی دکمه فیلترینگ... :)

  • nexaen
   nexaen | ۹ مهر ۱۳۹۸

   اون کاره ای نیست. اونم دستوراتشو از بالاسری خودش میگیره.

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی