همه چیز درباره آیفون 13
قطعی اینترنت در عراق به دنبال گسترش دامنه اعتراضات مردمی

قطعی اینترنت در عراق به دنبال گسترش دامنه اعتراضات مردمی

همزمان با افزایش اعتراضات سراسری ضد فساد در عراق که حالا وارد روز چهارم شده است دسترسی مردم در بخش های گسترده ای از این کشور به اینترنت قطع شده است. موسسه Netblocks که بر دسترسی مردم سراسر دنیا به اینترنت نظارت دارد و در این زمینه تحقیق می کند گزارش داده است که قطعی اینترنت در عراق نخست با پلتفرم های اجتماعی در روز چهارشنبه گذشته آغاز شده و حالا حدودا ۷۵ درصد از اینترنت عراق از جمله پایتخت این کشور یعنی بغداد از دسترس خارج شده است.

البته بنابر گزارش Netblocks قطعی اینترنت در منطقه خودمختار کردستان عراق رخ نداده است چراکه در این مناطق از سیستم دیگری برای دسترسی به اینترنت استفاده می شود.

قطع اینترنت در عراق

روز چهارشنبه بعد از ظهر، در برخی شبکه های تحت تاثیر، واتس اپ و مسنجر فیسبوک تا حدودی از طریق تلفن های همراه قابل استفاده بودند که این نیز مرهون پرتکل های پیام رسانی جدید و تدابیر جایگزینی است که در نسخه های اخیر پیام رسان های مذکور اتخاذ شده است.

مقامات دولتی عراق همچنین روز گذشته مقررات منع آمد و شد را به صورت ۲۴ ساعته در این کشور وضع کردند که هر دوی این اقدامات یعنی قطعی اینترنت در عراق و حکومت نظامی به دنبال تظاهرات سیاسی سراسری در اعتراض به افزایش فساد دولتی و در نهایت کشته شدن ۲۰ نفر از جمله یک افسر پلیس رخ داده است.

گفتنی است در جریان اعتراضات مشابهی که سال قبل در جنوب عراق رخ داد باز هم دسترسی مردم به اینترنت در این کشور قطع شد و درست مانند امسال نخست این پلتفرم های اجتماعی بودند که دچار مسدودی شدند.

قطعی اینترنت در عراق

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato