همه چیز درباره آیفون 13
پلیس آمریکا از دو سال قبل توانایی قفل‌گشایی تمام آیفون‌ها را داشته است

پلیس آمریکا از دو سال قبل توانایی قفل‌گشایی تمام آیفون‌ها را داشته است

سازمان های قانونی در آمریکا از ماه ها پیش توانایی در هم شکستن پسورد آیفون را داشته اند اما از انتشار خبر آن جلوگیری کرده اند.

چهار ماه پیش کمپانی اسرائیلی Cellebrite از ابزاری به نام UFED Premium به عنوان تنها راه حل در دسترس سازمان های قانونی برای قفل گشایی و استخراج اطلاعات حیاتی موبایل های مبتنی بر iOS 12.3 و نسخه های قبل از آن نام برد. آن زمان Cellebrite مدعی شد که این ابزار به پلیس اجازه می دهد قفل آیفون را در دفاتر خود باز کند، حالا اما مشخص شده UFED Premium ماه ها پیش از این خبر در اختیار مجریان قانون بوده است.

بر اساس گزارش OneZero شواهد استفاده پلیس منهتن از UFED Premium به دی ۱۳۹۶ و ۱۸ ماه قبل از بیانیه Cellebrite بر می گردد. پلیس این منطقه ابزار قفل گشایی آیفون را با هزینه ۲۰۰ هزار دلاری خریداری کرده و قرار بود اقساط آنرا طی ۳ سال به طرف مقابل بپردازد.

قفل گشایی آیفون

این هزینه شامل نصب تجهیزات، لایسنس نرم افزار، آموزش پرسنل و باز کردن قفل تعداد مشخصی موبایل بوده است. علاوه بر این در قرارداد به آپشن های دیگری نیز اشاره شده که قیمت آنها حدود یک میلیون دلار بوده با این حال مشخص نیست اداره مذکور این گزینه ها را هم خریداری کرده است یا خیر.

بر اساس این توافقنامه پلیس باید اتاقی ایمن را به سیستم های رمزگشایی اختصاص دهد که در آن هیچ دستگاه ضبط صوتی یا تصویری وجود نداشته باشد. مشخص نیست که این دستگاه توانایی قفل گشایی آیفون های مبتنی بر iOS 13 را دارد یا خیر اما Cellebrite هنوز جمله «قابلیت رمزگشایی تمام دستگاه های اپل» را از سایتش حذف نکرده است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato