حمله سایبری محرمانه آمریکا علیه ایران و واکنش آذری جهرمی: خواب دیدند خیره!

حمله سایبری محرمانه آمریکا علیه ایران و واکنش آذری جهرمی: خواب دیدند خیره!

دو مقام رسمی آمریکا ادعا کرده اند که به دنبال حمله به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی (که ریاض و واشنگتن آنها را به کشورمان ارتباط داده اند) آمریکا یک حمله سایبری محرمانه را علیه ایران انجام داده است.

بنابر گزارشی که رویترز در این باره منتشر کرده این دو نفر مدعی شده اند حمله سایبری آمریکا علیه ایران اوایل مهرماه رخ داده و هدف از آن جلوگیری از گسترش پروپاگاندای کشورمان بوده است. یکی از این افراد حتی اظهار داشته که حمله سایبری مذکور به سخت افزار فیزیکی ایران آسیب زده اما جزئیات بیشتری در این باره ارائه نکرد.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اما در حاشیه جلسه ظهر امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران و در واکنش به حمله سایبری آمریکا علیه ایران گفت: «خواب دیدن خیره»!

در مقابل الیسا اسمیت سخنگوی پنتاگون در واکنش به ادعای این دو مقام رسمی آمریکا در رابطه با حمله سایبری آمریکا علیه ایران چنین گفت:

به خاطر سیاست ها و امنیت عملیاتی ما حرفی در مورد عملیات سایبری، جاسوسی یا برنامه ریزی برای این عملیات ها به میان نمی آوریم.

حملات ۱۴ سپتامبر علیه تاسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی که خسارات جدی را به آن وارد کرد توسط نیروهای حوثی یمن انجام شد با این حال، عربستان سعودی، آمریکا و چند متحد اروپایی آنها، مسئولیت انجام این حملات را بر گردن ایران انداختند.

خبر حمله سایبری آمریکا علیه ایران در حالی منتشر می شود که شرکت مایکروسافت چندی پیش از تلاش هکرهای ایرانی برای نفوذ به ایمیل های یکی از نامزدهای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا خبر داد.

این کمپانی در بلاگ خود از کاندیدایی که هدف هکرها بوده نامی نبرد اما گفته شد این گروه که «فسفر» نامیده می شوند در نفوذ به حساب های کاربری ناکام بوده اند. مدتی بعد CNBC گزارش کرده که کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ مورد حمله ناموفق هکرهای ایرانی قرار گرفته. با این حال مدیر ارتباطات کمپین انتخاباتی ترامپ گفته که هیچ نشانه ای از هدف قرار گرفته شدن زیر ساخت های کمپین مشاهده نشده است.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.