ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اوراکل
کسب و کار

مدیر عامل اوراکل در سن ۶۲ سالگی درگذشت

مارک هورد مدیرعامل اوراکل در سن ۶۲ سالگی درگذشت. درگذشت آقای هورد ابتدا روز گذشته از طریق یک ایمیل به کارکنان این شرکت اطلاع داده شد و سپس در مطلبی که لری الیسون هم بنیانگذار ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۲۷ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۰

مارک هورد مدیرعامل اوراکل در سن ۶۲ سالگی درگذشت. درگذشت آقای هورد ابتدا روز گذشته از طریق یک ایمیل به کارکنان این شرکت اطلاع داده شد و سپس در مطلبی که لری الیسون هم بنیانگذار و مدیر ارشد تکنولوژی اوراکل در وبسایت شخصی هورد منتشر کرد، به تایید رسید. در این مطلب آمده است:

هورد اخیرا به دلایل پزشکی کار خود را ترک کرده بود و گفته بود که می خواهد روی سلامتی اش تمرکز کند.

با اندوه فراوان به همه افرادی که در اوراکل هستند اطلاع می دهم که مارک هورد ابتدای صبح از دنیا رفته است. مارک دوست و همکار نزدیک و بی نظیر من بود. اوراکل حالا یکی از مدیران با استعداد و دوست داشتنی خود که یک دهه از حضور ارزشمندش می گذرد را از دست داده است.

هورد که پیشتر در سمت مدیر عاملی شرکت Hewlett-Packard (به اختصار اچ پی) نیز فعالیت کرده بود در سال ۲۰۱۰ میلادی به اوراکل پیوست و در آن زمان به همراه Safra Catz به صورت مشترک ریاست هیئت مدیره این شرکت را در دست گرفت. این دو نفر در سال ۲۰۱۴ مشترکا به سمت مدیرعاملی اوراکل رسیدند و به جای الیسون تکیه بر این مسند زدند. الیسون نیز در مقابل سمت مدیر ارشد تکنولوژی یا CFO را بر عهده گرفت.

طی ۱۰ سال گذشته هورد نقشی کلیدی را در رشد اوراکل ایفا کرد و از جمله مهره های بسیار مهم برای حضور این شرکت در عرصه کلاود به شمار می رفت؛ جایی که اوراکل با رقبای بسیار بزرگی نظیر مایکروسافت و آمازون روبرو بود.

هورد در زمان تصدی سمت مدیرعامل Hewlett-Packard  از جمله شخصیت های بسیار مهم سیلیکون ولی به شمار می رفت هرچند که کمی بعد به اتهام آزار جنسی مجبور به ترک این پست شد. البته اعضای هیئت مدیره اچ پی در نهایت به این نتیجه رسیدند که هورد سیاست های شرکت را زیر پا نگذاشته هرچند که با بی نظمی هایی در گزارش های مالی او روبرو شدند.

الیسون در ادامه مطلب خود برای از دست دادن مارک هورد چنین نوشته است:

دل ما برای ذهن هوشیار مارک و توانایی بی مانند او در تحلیل، ساده سازی و حل مساله تنگ می شود. برخی از ما نیز دلمان برای دوستی با او و راهنمایی هایش تنگ می شود. من نیز برای محبت و حس شوخ طبعی او دلتنگ خواهم شد.

 

اوراکل از غول های صنعت تکنولوژی دنیاست که در زمینه توسعه نرم افزارهای سازمانی و مدیریت دیتابیس فعالیت دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Py LordVaderX
    Py LordVaderX | ۲۷ مهر ۱۳۹۸

    و اوراکل به روی 80 میلیون انسان ایرانی تحریم است

مطالب پیشنهادی