ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

یک درصد نخست ناشران اپ استور ۸۰ درصد از دانلودهای جدید را به خود اختصاص داده اند

طبق دیتای جدیدی که وبسایت Sensor Tower منتشر کرد یک درصد نخست از ناشران اپ استور ۸۰ درصد از کل ۲۹.۶ میلیارد دانلود اپلیکیشن در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داده اند. ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۱ آذر ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۰

طبق دیتای جدیدی که وبسایت Sensor Tower منتشر کرد یک درصد نخست از ناشران اپ استور ۸۰ درصد از کل ۲۹.۶ میلیارد دانلود اپلیکیشن در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داده اند. این یعنی باقی ناشران تنها ۲۰ درصد یا معادل با ۶ میلیارد دانلود را به خود اختصاص داده اند.

در طول بازه زمانی یاد شده ۹۹ درصد باقی مانده از ناشران که برابر با ۷۸۴۰۸۰ ناشر است هر کدام حدودا ۷۶۵۰ دانلود را به خود اختصاص دادند. برای آنکه درک بهتری از این موضوع داشته باشید باید بگوییم که این رقم کمتر از یک هزارم دانلودهایی است که فیسبوک در طول فصل اخیر دانلود شده.

با در نظر داشتن اینکه غول های شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک و یوتیوب هم اکنون بالغ بر یک میلیارد نفر کاربر دارند، این اطلاعات چندان هم عجیب نیست. اما از این اطلاعات میتوان دریافت که بازار برای اپ های جدید تا چه اندازه نابرابر است به خصوص آنکه تعداد این اپ ها مرتبا در حال افزایش است و این مساله رقابت را دشوارتر میکند.

طبق گزارش Sensor Tower در سال ۲۰۱۸ میلادی بالغ بر ۳.۴ میلیون اپلیکیشن در اپ استور و پلی استور گوگل وجود داشته که این رقم ۶۵ درصد بیشتر از ۲.۲ میلیون اپلیکیشن موجود در این مارکت ها در سال ۲۰۱۴ است. با این حال تعداد اپ هایی که توانستند به رقم هزار دانلود برسند در طول این بازه کاهش یافته و از ۳۰ درصد به ۲۶ درصد تقلیل یافته است.

یک درصد نخست از ناشران (حدودا ۱۰۸۰ ناشر) که عموما در زمینه گیم فعال بوده اند از مجموع ۱۱.۱ اپ دانلود شده در پلی استور و اپ استور ۸۲ درصد را به خود اختصاص دادند. این رقم یعنی هر ناشر به طور متوسط ۸.۲ میلیون نصب را به خود اختصاص داده است. ۱۸ درصد باقیمانده از دانلودها که برابر با ۲ میلیارد بوده نیز میان ۱۰۶۹۲۰ ناشر تقسیم شده است که این رقم برابر با حدود ۱۸ هزار دانلود برای هر کدام بوده است.

در تحلیل اپلیکیشن ها براساس درآمد نیز مشخص شد که خلاء و فاصله میان این اپ ها وسیع تر است. تنها ۱۵۲۶ ناشر توانستند طی بازه زمانی مذکور ۲۰.۵ میلیارد دلار درآمدزایی کنند (از مجموع ۲۲ میلیارد دلار) و در عین حال ۱.۵ میلیارد دلار باقیمانده نیز میان ۱۵۱۰۵۶ ناشر تقسیم شد (هر کدام به طور متوسط ۹۹۹۰ دلار).

اما در باب درآمد بازی ها به تنهایی هم باید بگوییم ۴۴۵ ناشر که یک درصد اصلی را تشکیل می دهند توانستند ۱۵.۵ میلیارد دلار درآمد داشته باشند که این رقم معادل با ۹۵ درصد از کل درآمد آنها محسوب می شود و ۸۰۰ میلیون دلار باقیمانده نیز میان ۴۴۰۲۹ ناشر که ۹۹ درصد باقیمانده را تشکیل می دادند تقسیم گردید. این یعنی هر ناشر گیم به طول متوسط ۱۸۱۰۰ دلار درآمد در بازه زمانی یاد شده داشته است.

اما Sensor Tower در گزارش خود اشاره کرده که هیچکدام از این روندها تازگی ندارند و سالهاست که نوسان یا تغییر چندانی در این ارقام مشاهده نشده است. این یعنی بخش عمده ای از ناشران قرار است که برای جذب اقلیت کاربران تازه و نصب هایشان با یکدیگر رقابت کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (39 مورد)
 • damon
  damon | ۱ آذر ۱۳۹۸

  دوستان اینترنت adslهمدان همین الان ساعت ۲۲:۲۶ دقیقه وصل شد...

 • Amir_Safari
  Amir_Safari | ۱ آذر ۱۳۹۸

  اقا من ک رای اولی بودم فقط بخاطر نت به این رای دادم،چون مطمئن بودم با وجود سیاست های کلی سیاست،اقتصاد و فرهنگ هرکی بیاد هیچ فرقی نمیکنه،چقد خر بودم فک میکردم حداقل نت برا این دسته مهمه،سنگ زده سر همه رو شکسته،بخدا ریسی بود اصن جرعع حرف زدن از قطع کامل نتون نداشت بعد این ک گفته انگشتش رو فیلتر نمیره میخاد کلا نتو بخوابونه.منی ک روزانه ده ساعت از وقتم با نا بین المل سرکار دارم عملا توانایی زندگی تو ایرانو از دست میدم

 • Aboy
  Aboy | ۱ آذر ۱۳۹۸

  entekhab.ir/0029i4
  ???

 • alirezuaw
  alirezuaw | ۱ آذر ۱۳۹۸

  دشمن اصلی همینجایه

 • mojtaba bgn
  mojtaba bgn | ۱ آذر ۱۳۹۸

  یه سایت زیرنویس بگید که باز باشه

  • alirezuaw
   alirezuaw | ۱ آذر ۱۳۹۸

   zirdl.info

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی