پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل فردا رسما پایان خواهد یافت

پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل فردا رسما پایان خواهد یافت

ویندوز ۱۰ موبایل، ویندوز فون ۸ یا ویندوزفون ۷؛ این‌ها همگی یادآور خاطرات تلخ و شیرینی هستند که تنها طرفداران دو آتشه سیستم‌عامل مایکروسافت به خاطر می‌آورند. اگر به یاد بیاورید، چندی پیش مایکروسافت گفته بود که پشتیبانی از ویندوز موبایل را پایان می‌دهد و عملا پرونده جاه‌طلبانه خود برای رقابت با اندروید و iOS را می‌بندد. پایان پرونده سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل فردا ۱۹ آذر خواهد بود.

پایان رسمی پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل به منزله تمرکز این کمپانی بر دیگر محصولات خود خواهد بود. از این پس مایکروسافت با دست بازتری برای ترغیب توسعه‌دهندگان به پیروی از زبان طراحی جدیدش می‌پردازد. از این پس فلوئنت دیزاین و سری سرفیس مایکروسافت، پرچمداران جدید این کمپانی ردموندی خواهند بود.

با این حال مایکروسافت گوشی‌هایی با این سیستم‌عامل فروخته که موظف است از آن‌ها پشتیبانی کند. مخصوصا بسیاری از شرکت‌های بزرگ از ویندوز موبایل ۱۰ استفاده می‌کردند که نیاز به پشتیبانی‌ها امنیتی داشتند. اما تمامی این پشتیبانی‌ها، فردا پایان خواهد یافت و ویندوز ۱۰ موبایل دیگر هیچ گونه پشتیبانی‌ای دریافت نمی‌کند.

ویندوز ۱۰ موبایل

البته این گوشی‌ها همچنان کاربرد خود را حفظ خواهند کرد و مایکروسافت در رابطه با پایان مایکروسافت استور چیزی نگفته است. همچنین پشتیبانی از برنامه‌ها نیز به کلی بر عهده توسعه‌دهندگان بوده و تا زمانی که آن‌ها بروزرسانی برای برنامه‌ها خود ارائه دهند، کاربران می‌توانند بدون نگرانی از آن‌ها استفاده کنند.

این بدان معناست که کار مایکروسافت با سیستم‌عامل اختصاصی خود در بازار موبایل پایان یافته است. اما این کمپانی همچنان به این بازار علاقه داشته و در نظر دارد تا با سرفیس Duo با قدرت بیشتری بازگردد؛ البته این بار با پلتفرم اندروید.

همچنین میزان موفقیت تلاش جدید مایکروسافت بسیار وابسته با این است که چقدر توسعه‌دهندگان علاقه داشته باشند برای دستگاهی با نمایشگر دوگانه، برنامه بنویسند. همچنین چقدر مایکروسافت نسبت به پیروی توسعه‌دهندگان از زبان طراحی فلوئنت سختگیرانه عمل خواهد کرد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato