ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تراویس کالانیک
تکنولوژی

تراویس کالانیک و اوبر به خط پایان رسیدند؛ فروش سهام و استعفا از هیئت مدیره

یکی از بنیانگذاران اوبر با هدف تمرکز روی کسب و کار جدید و امور بشردوستانه از هیئت مدیره این شرکت کناره گیری می کند. «تراویس کالانیک» ، هم بنیانگذار و مدیرعامل سابق اوبر بیش از ...

یکی از بنیانگذاران اوبر با هدف تمرکز روی کسب و کار جدید و امور بشردوستانه از هیئت مدیره این شرکت کناره گیری می کند.

«تراویس کالانیک» ، هم بنیانگذار و مدیرعامل سابق اوبر بیش از ۲.۵ میلیارد دلار از سهام خود در این شرکت را فروخته و قصد کناره گیری از هیئت مدیره شرکت را دارد. ظاهرا هدف کالانیک از این کار قطع تمامی ارتباطات خود با شرکت عظیمی است که در تاسیس آن نقش مهمی داشته است. وی پس از کناره گیری در سه شنبه هفته آینده قصد تمرکز روی فعالیت های بشر دوستانه و استارتاپ CloudKitchens را دارد که از نظر خودش از اوبر هم بزرگتر خواهد شد. وی با انتشار بیانیه ای اعلام کرده:

پس از حدود یک دهه فعالیت در اوبر و حالا که این شرکت عمومی شده زمان آن فرا رسیده که روی کسب و کار خودم و فعالیت های بشر دوستانه تمرکز کنم.

تراویس کالانیک

تراویس کالانیک در حالی وعده انجام فعالیت بشر دوستانه می دهد که دوره مدیریتش در اوبر با رسوایی گره خورده است، برای مثال می توان به پروژه Greyball اشاره کرد که برای فریب مقامات و مسئولین در شهرهایی پیاده شد که فعالیت این تاکسی اینترنتی در آنها ممنوع یا محدود بود.

یکی از مهندسان سابق این شرکت به نام «سوزان فولر» هم از تبعیض جنسیتی شدید در این شرکت انتقاد کرده بود. انتشار این خبر باعث شد دادستان وقت خواستار بازرسی این کمپانی شود. مشاجره لفظی تراویس با یکی از رانندگان و ادعاهایی مبنی بر سرقت اطلاعات از واحد ماشین خودران آلفابت باعث شد هیئت مدیره کالانیک را برای استعفا تحت فشار قرار دهند که در نهایت به کناره گیری وی از سمت مدیرعاملی منجر شد. پس از کناره گیری وی دارا خسروشاهی سکان هدایت این مجموعه را بر عهده گرفت و از آن زمان حواشی پیرامون این شرکت کمتر شده هرچند هنوز هم با چالش های قانونی در بسیاری از شهرها دست و پنجه و نرم می کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی