کشتار ۵ هزار نفر شتر در استرالیا با شلیک مستقیم گلوله به خاطر نگرانی های زیست محیطی

کشتار ۵ هزار نفر شتر در استرالیا با شلیک مستقیم گلوله به خاطر نگرانی های زیست محیطی

در اثنای خشکسالی اخیری که دامن استرالیا را گرفته است، بالغ بر ۵۰۰۰ نفر شتر وحشی با شلیک مستقیم از پای در آمدند تا از خطر آنها علیه جمعیت بومیان این کشور کاسته شود.

دولتمردان محلی در منطقه Anangu Pitjantjatjara Yankunytjatjara در شمال غربی ایالت ساوت استرالیا چندی پیش موافقت خود را با کشتار دسته جمعی این جانوران اعلام نمودند.

شترهای وحشی این منطقه مدتی بود که در جستجوی آب و غذا به مناطق مسکونی نزدیک شده بودند و اینگونه شد که مقامات خواستار واکنش فوری و عاجل به تهدید ناشی از حضور آنها در مناطق مسکونی شدند.

۲۰۱۹ که گرمترین و خشک ترین سال استرالیا بود آتش سوزی های عظیمی را در بسیاری از مناطق این کشور به همراه داشت و حالا ماه هاست که آتش سوزی در برخی بخش های آن همچنان ادامه داد و کمبود شدید آب در آنها احساس می شود.

به گفته ریچارد کینگ رئیس یکی از مناطق طبیعی و تحت خطر در شمال غربی ایالت وسترن استرالیا (WA) کمپین کشتار جمعی شترهای وحشی در استرالیا به مدت پنج روز به طول انجامید و روز یکشنبه این هفته پایان یافت.

او در کنفرانس خبری ویژه ای که برای توجیه این اقدام غیرانسانی برگزار شده بود و واکنش های شدیدی را در سراسر دنیا دریافت کرد، چنین گفت:

جمعیت شترهای غیر بومی طی سال های اخیر در استرالیا روند رشدی انفجاری داشته است و آسیب ها و خطرات جدی را برای زیرساخت ها و بافت گیاهی کشور به وجود آورده. همچنین در نتیجه حضور این جانوران در مناطق مسکونی خانواده ها و جوامع نیز در معرض خطرات جدی قرار گرفته اند.

کینگ مدعی شد که شترهای ضعیف تر معمولا درون چشمه ها به دام می افتادند و غالبا می مردند و لاشه آنها باعث آلودگی ذخایر آبی ارزشمند منطقه و حیات وحش می شد.

گفتنی است شترهای وحشی در دهه ۱۸۴۰ میلادی توسط مهاجران و با هدف نقل و انتقال وسایل به این سرزمین آورده شدند تا اینکه بالاخره با راه اندازی شبکه خطوط ریلی در استرالیا نیاز به آنها از میان رفت.

در استرالیا تقریبا ۱۰ میلیون هکتار از زمین ها به خاطر آتش سوزی های کنترل نشده طی پنج ماه اخیر دچار آسیب شده اند، بالغ بر ۲ هزار منزل مسکونی نیز در آتش سوخته اند و حدود یک میلیارد حیوان نیز تلف شده اند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato