فعالیت کارخانجات فاکسکان در چین با ۱۰ درصد نیروی کار از سر گرفته می شود

فعالیت کارخانجات فاکسکان در چین با ۱۰ درصد نیروی کار از سر گرفته می شود

فاکسکان که اصلی ترین تولید کننده آیفون به شمار می رود روز گذشته چراغ سبز را برای بازگشایی دو کارخانه خود در چین که به خاطر ویروس کرونا تعطیل شده بودند از مقامات این کشور دریافت کرد و حالا قصد دارد با همان ۱۰ درصد از نیروی کار خود که تاکنون به محل کار مراجعه کرده اند تولید آیفون را از سر بگیرد.

فاکسکان بزرگترین تولید کننده لوازم الکترونیک در دنیاست که به صورت پیمانی با شرکت ها همکاری می کند و روز گذشته موافقت مقامات چینی برای از سرگیری فعالیت کارخانجاتش در شهر مرکزی Zhengzhou و شهر صنعتی شنزن را دریافت کرد.

این دو کارخانه روز هم رفته بخش اعظمی از خطوط مونتاژ آیفون را در خود جای می دهند و تاخیر بیشتر در ادامه فعالیت آنها به خاطر شیوع ویروس کرونا می تواند صادرات جهانی آیفون را تحت تاثیر قرار دهد.

فاکسکان در بیانیه خبری که پیرامون همین موضوع برای رویترز ارسال کرد آورده است:

به خاطر برخی سیاست ها و همچنین حساسیت  های تجاری نمی توانیم در مورد طرح های ویژه تولیدی خود نظری بدهیم.

در شهر Zhengzhou حدودا ۱۶ هزار نفر یا کمتر از ۱۰ درصد از نیروی کاری فاکسکان تا روز دوشنبه این هفته به محل کار خود بازگشتند و در شنزن نیز تنها ۲۰ هزار نفر (برابر با ۱۰ درصد) بعد از تعطیلات سال نوی چینی در محل کارشان حاضر شدند.

شخصی که نخواسته نامش فاش شود (چون کارکنان این شرکت اجازه ندارند در مورد این موضوع به صورت علنی صحبت کنند) در همین رابطه به رویترز گفته است که کارخانه شنزن از کارکنانش خواسته تا فردا سر کارشان برگردند.

فاکسکان

این شخص در ادامه گفته است:

کار در شنزن به صورت مرحله به مرحله و برنامه ریزی شده از سر گرفته می شود اما به خاطر شرایط ناخوشایندی که در نتیجه شیوع ویروس کرونا به وجود آمده همچنان چالش بزرگی پیش روی فاکسکان خواهد بود.

در همین رابطه شرکت Trendforce که در زمینه تحقیقات بازار فعالیت دارد روز گذشته پیش بینی های خود برای تولید آیفون در سه ماهه نخست ۲۰۲۰ را ۱۰ درصد کاهش داده و به رقم ۴۱ میلیون دستگاه رساند.

اپل نیز در برآوردهای خود برای میزان فروش این فصل بازه رقمی بزرگ تری را اعلام کرد که علت آن تردیدهای اپل در مورد روند تولید و تاثیر ویروس کرونا روی این فرایندها بوده؛ ویروسی که تا الان ۱۰۰۰ نفر در چین را به کام مرگ کشانده و ۴ هزار نفر را آلوده کرده است.

تولید ماسک

روز دوشنبه این هفته فاکسکان گزارش داد که درآمد هایش در ماه ژانویه نسبت به سال قبل ۱۲ درصد افت داشته و به رقم ۳۶۴.۶ میلیارد دلار تایوان رسیده است.

همانطور که اشاره شد این شرکت به صورت پیمانی برای کمپانی های بزرگ دنیا از جمله اپل لوازم الکترونیک تولید می کند با این حال چندی پیش اعلام شد که به خاطر شیوع ویروس کرونا چند خط تولید ماسک را در استان جنوبی Guangdong در چین راه اندازی کرده تا برای جمعیت چند صد هزار نفری کارکنانش ماسک تولید کند و تا پایان ماه جاری میلادی تولید ماسک آن روزانه به رقم دو میلیون عدد خواهد رسید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato