تایید سه مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور

تایید سه مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور

رئیس واحد روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از ابتلای سه فرد دیگر به کرونا ویروس جدید در شهرهای قم و اراک خبر داد.

دکتر کیانوش جهانپور در این رابطه اظهار داشت که تا صبح امروز پنجشنبه یکم اسفند ماه ۹۸ دو مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در قم و یک مورد هم در اراک گزارش شده که هر سه این افراد ایرانی هستند و بیمار تحت نظر در اراک پزشک ساکن قم است. به این ترتیب با احتساب دو مورد فوتی حاصل از شیوع کرونا که روز گذشته در قم گزارش شد شمار «مبتلایان تایید شده» به این بیماری به عدد ۵ رسید.

آقای جهانپور در صحبت هایش از ایجاد قرارگاه مقابله با کرونا ویروس خبر داد و اعلام کرد که صبح امروز نشستی ویدیویی با حضور وزیر بهداشت و روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد تا موضوعاتی نظیر ساختار پیشگیری، شناسایی و مدیریت این بیماری و همچنین آمادگی مراکز فوریت های پزشکی و تیم های واکنش سریع، آمادگی تخت های بیمارستانی، آموزش همگانی و پروتکل بهداشتی پیشنهادی برگزاری انتخابات پیش رو به بحث و تبادل نظر گذاشته شوند.

دکتر جهانپور که ریاست قرارگاه مقابله با کرونا ویروس را هم بر عهده دارد در این باره گفت که مرخصی تمامی روسا و معاونین دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور تا اطلاع ثانویه لغو شده است و کلیه ماموریت های خارج از کشور آنها نیز فعلا از دستور کار خارج شده است.

مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت همچنین خاطر نشان کرد که این وزارتخانه پیشنهاداتی را برای محدود کردن موقت رفت و آمد به حرم حضرت فاطمه معصومه (س)، مسجد جمکران و سایر اماکن زیارتی و محل های تجمع در شهر قم ارائه کرده که امید می رود با ابلاغ استانداری قم با آن موافقت شود.

صبح امروز یک مورد مشکوک به کرونا در ایستگاه شوش مترو تهران شناسایی شد

گفتنی است صبح امروز خبر رسید که یک مورد بیمار مشکوک به کرونا در ایستگاه شوش مترو تهران شناسایی شده که بلافاصله این فرد به بیمارستان منتقل شده و هم اکنون تحت نظر است. ایستگاه مترو شوش بعد از دقایقی تعطیلی برای پاکسازی هم اکنون فعال است.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato