ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

قبل از مراجعه به مراکز درمانی، تست اولیه کرونا را آنلاین انجام دهید

در وضعیت همه‌گیری یا شیوع کرونا یکی از مشکلات اصلی، مراجعه بی‌مورد به مراکز درمانی است. چرا که هم باعث آلودگی جدید شده و هم امکان خدمت‌رسانی به افراد نیازمند را پایین می‌آورد. از آنسو ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۰

در وضعیت همه‌گیری یا شیوع کرونا یکی از مشکلات اصلی، مراجعه بی‌مورد به مراکز درمانی است. چرا که هم باعث آلودگی جدید شده و هم امکان خدمت‌رسانی به افراد نیازمند را پایین می‌آورد. از آنسو ممکن است با شنیدن اخبار متفرقه و گوناگون، شک و تردید پیرامون ابتلا به کرونا در انسان شکل بگیرد؛ شکی که الزاما درست نیست. به همین سبب سازمان نظام پزشکی کشور با همراهی هلال احمر وبسایتی را تدارک دیده و در آن تست کرونا به صورت آنلاین انجام می‌دهد.

سایت تست کرونا تلاش می‌کند با مطرح کردن چند پرسش پزشکی، کاربران را به یک تصمیم بالینی برساند: آیا هم اکنون نیاز یه مراجعه به پزشک و مراکز درمانی دارم یا خیر؟ این سایت تاکید کرده که  الگوریتم‌های این برنامه با همکاری اساتید و نظارت سازمان نظام پزشکی تهیه شده اما نباید نتایج آن را به صورت ۱۰۰ درصد قابل اتکا دانست.

کاربران با مراجعه به این سایت و با پاسخ صادقانه و شفاف به چند سوال تستی می‌توانند در عرض کمتر از یک دقیقه متوجه بشوند که باید چه اقدام پیشگیرانه‌ای در برابر ویروس کرونا انجام بدهند. پیشنهادهایی که سایت مذکور به کاربران خود دارد گوناگون بوده و بسته به جواب‌های کاربر اطلاعات مفیدی در پایان پرسشنامه به او برای هرچه بیشتر مراقبت کردن از خود داده می‌شود.

استفاده از سایت مذکور موجب خواهد شد تا در مواقع غیر ضروری به پزشک و مراکز درمانی مراجعه نکنید و ضمن کاهش ازدیاد جمعیت در این مراکز، احتمال ابتلای خود به ویروس کرونا را نیز کاهش دهید چرا که بسیاری از کارشناسان بر این باورند مراجعه افراد به مراکز درمانی می‌تواند آنها را در خطر ابتلا به ویروس کرونای جدید قرار دهد.

با مراجعه به سایت https://test.corona.ir می توانید تست کرونا بدهید. گفتنیست در این روزهای شیوع حدالامکان از رفت و آمد به بیرون از منزل باید خودداری کرده و برای این کار می‌توانید به قرنطینه خانگی روی بیاورید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی