ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

هواوی ۱۰۰ درصد درآمد «اپ گالری» را به توسعه دهندگان پرداخت می‌کند

هواوی پس از تحریم‌های ایالات متحده آمریکا، فروشگاه اپلیکیشن «اپ گالری» را گسترش داد. این شرکت قصد دارد با AppGallery به جنگ پلی استور برود. به تازگی هواوی اعلام کرده تا دو سال، 100 درصد ...

هواوی پس از تحریم‌های ایالات متحده آمریکا، فروشگاه اپلیکیشن «اپ گالری» را گسترش داد. این شرکت قصد دارد با AppGallery به جنگ پلی استور برود. به تازگی هواوی اعلام کرده تا دو سال، 100 درصد درآمد این فروشگاه اپلیکیشن را در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد.

هواوی به علت تحریم‌های ایالات متحده نمی‌تواند از سرویس‌های گوگل در محصولات جدید خود استفاده کند که یکی از آن‌ها، گوگل پلی استور است. در همین راستا این غول فناوری چینی روی فروشگاه اپلیکیشن اپ گالری تمرکز کرده. یکی از موانع رشد و توسعه این فروشگاه، عدم استقبال توسعه دهندگان از آن است. هواوی برای رفع این مشکل، قصد دارد تمام درآمد این فروشگاه را به توسعه دهندگان پرداخت کند.

این سیاست هواوی در توافق نامه سرویس اپ گالری توضیح داده شده است. این سیاست برای 24 ماه اجرایی خواهد بود و توسعه دهندگان در صورت تمایل برای مشارکت، باید تا ژوئن سال جاری میلادی به این سرویس اضافه شوند.

این سیاست هواوی در دو دوره زمانی تقسیم شده است. برای 12 ماه اول، توسعه دهندگان 100 درصد درآمد حاصل از اپلیکیشن‌های غیر از بازی را دریافت می‌کنند. برای بازی‌ها، 85 درصد درآمد به توسعه دهندگان تعلق می‌گیرد که تفاوت چندانی با سیاست فروشگاه اپیک گیمز ندارد. اپیک استور 88 درصد درآمد بازی‌ها را به توسعه دهندگان پرداخت می‌کند، البته اگر بازی بر اساس موتور Unreal توسعه پیدا کرده باشد، این درآمد به 95 درصد افزایش پیدا می‌کند.

اپ گالری

هواوی قصد دارد در سال دوم 85 درصد درآمد حاصل از اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها را به توسعه دهندگان پرداخت کند که البته برای برنامه‌های آموزشی، 90 درصد درآمد به توسعه دهندگان تعلق می‌گیرد. پس از پایان این دوره، توسعه دهندگان به 70 درصد درآمد و هواوی به 30 درصد درآمد دست پیدا می‌کند که یک نرخ استاندارد محسوب می‌شود. اپل و گوگل نیز 30 درصد درآمد حاصل از اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها در فروشگاه‌های خود را نگه می‌دارند.

این سیاست هواوی برای توسعه دهندگان در خارج از چین درنظر گرفته شده است. این شرکت سعی کرده با طرح‌های جذاب، توسعه دهندگان خارجی را جذب فروشگاه اپلیکیشن خود کند. برای مثال به توسعه دهندگان در کشور چین 50 درصد درآمد حاصل از بازی‌ها تعلق می‌گیرد، اما هواوی به توسعه دهندگان خارجی 70 درصد درآمد را پرداخت می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • rezvansoft
    rezvansoft | ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

    از الان داره خط و نشون میکشه برا توسعه دهنده، من که به شخصه هیچوقت اپ هام تو همچنین استوری نمیذارم، تازه به توسعه دهنده چینی فقط ۵۰ درصد میده، یعنی اگه روزی تو دنیا این استور بیاد بالا معلوم نیست میخواد چجوری توسعه دهنده رو استثمار کنه.

مطالب پیشنهادی