همه چیز درباره آیفون 13
شمار کاربران فعال ویندوز 10 از یک میلیارد عبور کرد

شمار کاربران فعال ویندوز 10 از یک میلیارد عبور کرد

مایکروسافت سرانجام به یکی از اهداف اصلی خود یعنی نصب ویندوز ۱۰ روی یک میلیارد سیستم فعال دست یافت.

این آمار که شامل کامپیوترهای شخصی، لپ تاپ ها، ایکس باکس وان و محصولات هولولنز هم می شود، به این معنی است که مایکروسافت به هدفش که نصب شدن ویندوز ۱۰ روی یک میلیارد دستگاه بود، رسیده است. غول نرم افزاری اوایل عرضه سیستم عامل جدیدش پیش بینی کرده بود که تعداد کاربران فعال آن در بازه سه ساله به یک میلیارد نفر می رسد.

«یوسف مهدی» (Yusuf Mehdi)، از مدیران ارشد مایکروسافت گفت:

«امروز با خرسندی اعلام می کنیم که بیش از یک میلیارد نفر از ۲۰۰ کشور دنیا ویندوز ۱۰ را انتخاب کرده اند. حالا این سیستم عامل روی یک میلیارد سیستم فعال نصب شده است. از مشتریان، شرکت های همکار و کارمندان خود که به ما در رسیدن به این دستاورد کمک کردند، صمیمانه تشکر می کنیم.»

شمار کاربران فعال ویندوز 10 به 1 میلیارد رسید

مایکروسافت اوایل سال ۲۰۱۵ پیش بینی کرده بود که ویندوز ۱۰ سه سال پس از انتشار روی یک میلیارد سیستم نصب خواهد شد. ولی اواسط سال ۲۰۱۶ و پس از شکست ویندوز فون در رقابت با اندروید، پیش بینی اولیه را تغییر داد و اعتراف کرد رسیدن به آمار یک میلیارد کاربر فعال مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید.

این شرکت بالاخره توانست با گذشت کمتر از پنج سال از انتشار ویندوز ۱۰ و کمتر از شش ماه پس از رسیدن به رکورد ۹۰۰ میلیون کاربر فعال، به رکورد یک میلیاردی برسد.

ویندوز ۱۰ در حالی یک میلیاردی می شود که پشتیبانی از ویندوز ۷ دو ماه قبل به اتمام رسید. اتمام پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۷ شرکت ها را وادار کرد تا به آخرین نسخه ویندوز کوچ کنند؛ عاملی که هم به غول نرم افزاری کمک کرد تا به آمار یک میلیارد کاربر فعال برای ویندوز ۱۰ دست پیدا کند و هم درآمدش را در ماه ژانویه افزایش داد و همچنین به بازار کامپیوترهای شخصی پس از رکود ۷ ساله رونق بخشید.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato