ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

کشف بدفزار در ده‌ها اپ کودک؛ درآمدزایی هکرها از ضربه‌های روی نمایشگر

بدافزار جدیدی در ده ها اپلیکیشن کودک در اپ استور کشف شده که ضربه های کاربر روی نمایشگر را به ضربه روی تبلیغات تبدیل کرده و برای هکرها درآمدزایی می کند. محققان امنیتی شرکت Check ...

بدافزار جدیدی در ده ها اپلیکیشن کودک در اپ استور کشف شده که ضربه های کاربر روی نمایشگر را به ضربه روی تبلیغات تبدیل کرده و برای هکرها درآمدزایی می کند.

محققان امنیتی شرکت Check Point Research بدافزار جدیدی به نام «Tekya» کشف کرده اند که به طور غافلگیرکننده ای از دید برنامه های ضد بدافزار گوگل پلی پنهان مانده است. این بدافزار در 56 اپلیکیشن گوگل استور کشف شده که 24 تای آنها با هدف سرگرم کردن کودکان ساخته شده اند.

بدافزار Tekya از ضربه های کاربر روی نمایشگر سوءاستفاده می کند. کاربر گمان می کند که در حال امتیاز گرفتن در بازی مورد علاقه‌اش است، ولی پشت پرده این بدافزار تمام ضربات او را به ضربه روی تبلیغات گوگل، فیسبوک و دیگر شرکت های تبلیغاتی تبدیل کرده و درآمد حاصل از این کار را به حساب هکرها واریز می کند.

کشف بدافزار Tekya در اپ های کودکان که ار ضربات کاربر سوءاستفاده می کند

شرکت امنیتی Checkpoint اشاره می کند که هکرها با بکارگیری تکنیک های بسیار ساده، توانسته اند بدافزار Tekya را از دید برنامه های ضد بدافزار گوگل پلی پنهان کنند.

این شرکت همچنین اسامی 56 اپلیکیشن جعلی را منتشر کرد که کاملاً مشابه نمونه واقعی بوده و کاربر را برای نصب آنها فریب می دهند. این اپلیکیشن ها از گوگل پلی استور حذف شده اند، ولی با این وجود بار دیگر مشکلات امنیتی پایان ناپذیر فروشگاه اپلیکیشن گوگل را نشان می دهند.

گوگل همواره تأکید زیادی بر اکوسیستم پلی خود و خصوصاً پلی استور و پلی پروتکت (Play Protect) داشته و از آنها به عنوان اعضای ضروری تجربه اندروید یاد کرده است. به گفته گوگل این دو بخش محیطی امن برای کاربران فراهم کنند؛ ولی اتفاقاتی از این دست ضمن خدشه دار کردن اعتبار گوگل، باعث می شوند تا برخی کاربران به کلی قید استفاده از گوگل پلی استور را بزنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی