ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

تولید دستگاهی که در ۵ دقیقه ابتلا به کرونا را تشخیص می‌دهد

سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده اورژانسی از دستگاهی را تایید کرده که ابتلا به ویروس کرونا را تنها در ۵ دقیقه تشخیص می دهد. طراحی این ابزار توسط Abbott Laboratories صورت گرفته و قرار است ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۰

سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده اورژانسی از دستگاهی را تایید کرده که ابتلا به ویروس کرونا را تنها در ۵ دقیقه تشخیص می دهد.

طراحی این ابزار توسط Abbott Laboratories صورت گرفته و قرار است روزانه ۵۰ هزار دستگاه از آنرا تولید کند. کیت ID NOW کویید-۱۹ بر پایه پلتفرم ID NOW کمپانی Abbott توسعه یافته که متداول ترین آزمایش POCT در آمریکا به شمار می رود و در تشخیص آنفولانزای A و B و RSV نیز کاربرد دارد. تست های POCT به واسطه عدم نیاز به حضور بیمار در آزمایشگاه و تحلیل آن در مجاورت بیمار به تسریع روند تشخیص کمک بسیاری می کنند.

این دستگاه ابعادی برابر با یک تستر داشته و امکان استفاده از آن در تمامی آزمایشگاه ها وجود دارد. ابعاد کوچک و حمل و نقل آسان ID NOW به کادر درمان اجازه می دهد به راحتی از آن استفاده کنند و از سوی دیگر با تسریع روند تشخیص، به مقابله هرچه بیشتر با بیماری کووید-۱۹ کمک می کند.

ابتلا ویروس کرونا

FDA آمریکا هفته گذشته کارایی سیستم m2000 RealTime همین کمپانی در تشخیص ویروس کرونا را نیز تایید کرده بود و Abbott با استفاده از این دو سیستم در کنار هم می تواند ماه آینده بالغ بر ۵ میلیون آزمایش ابتلا به کووید-۱۹ انجام دهد.

این سیستم به جای شناسایی کامل ژنوم حضور اسید نوکلئیک ویروس عامل کووید-۱۹ یعنی SARS-CoV-2 را با شناسایی بخش کوچکی از ژنوم ویروس تشخص می دهد. این فرایند ابتلای فرد به ویروس کرونا را در ۵ دقیقه و عدم ابتلای وی به این ویروس مهلک را در ۱۳ دقیقه تشخیص می دهد.

Abbott مدعی است که سیستم ID NOW کووید-۱۹ سریع ترین تست POCT مولکولی برای شناسایی ابتلا به ویروس کرونا است. Abbott برای استفاده از این سیستم در مکانهایی نظیر اورژانس بیمارستان ها، کلینیک ها و حتی مطب پزشکان در حال مذاکره با دولت آمریکا است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی